در بین ۱۶ تیم حاضر در لیگ برتر، برخی از تیم‌ها هرگز موفق به کسب جام‌های ارزشمند فوتبال ایران نشده‌اند و از آخرین قهرمانی‌ تیم‌هایی مانند استقلال و سپاهان هم بیش از ۱۰۰۰ روز سپری شده است.

به گزارش ایسنا، فصل جدید فوتبال ایران از امروز (سه شنبه ۲۷ مهر) آغاز می‌شود و ۱۶ تیم لیگ برتری برای تصاحب عناوین مختلف به میدان می‌روند. برخی از تیم‌های پرافتخار و ریشه دار فوتبال ایران عزم خود را برای کسب جام‌ قهرمانی در این فصل و پایان بخشیدن به چند سال ناکامی انجام خواهند داد.

در سال‌هایی که پرسپولیس به جام قهرمانی لیگ برتر دست یافته، سایر تیم‌ها هم نیم نگاهی به دیگر عناوین لیگ مانند جام حذفی و یا سوپرجام داشته‌اند تا حداقل جامی به هواداران خود هدیه دهند. در این بین برخی از تیم‌های ریشه‌دار از شهرهای مختلف کشور مانند نساجی، نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان که قدمت زیادی در فوتبال دارند، هرگز نتوانسته‌اند جام های قهرمانی لیگ‌ برتر یا حذفی را بالای سر ببرند و همچنان در سودای لمس جام قهرمانی به سر می‌برند.

در این گزارش نگاهی خواهیم داشت به آخرین جام ۱۶ تیم لیگ برتری در بالاتری سطح فوتبال ایران و تعداد روزهای سپری شده از آخرین قهرمانی این ۱۶ تیم که می‌تواند جام قهرمانی لیگ برتر، جام حذفی یا سوپرجام باشد. البته لیگ قهرمانان آسیا هم دیگر جامی است که در این سال ها هرگز توسط هیچ تیمی تصاحب نشده است و آخرین بار پاس حدود سه دهه قبل آن را کسب کرده است.

در این بین برخی از تیم‌ها اولین سال‌های حضور در بالاترین سطح فوتبال ایران را تجربه می کنند و طبیعتا هیچ جام ارزشمندی کسب نکرده‌اند و معیار محاسبه، اولین روز تاسیس تیم‌ها تاکنون است. همچنین در برخی از سال‌ها به علت نبود لیگ کشوری، لیگ باشگاه‌های تهران به عنوان بالاترین سطح فوتبال ایران محاسبه شده است.

(تیم‌هایی مانند نساجی، نفت مسجدسلیمان، نفت آبادان و ... در کارنامه خود سابقه قهرمانی در سطوح پایین‌تر فوتبال ایران را دارند اما معیار قهرمانی‌تیم‌ها در بالاترین سطح فوتبال یعنی لیگ برتر، جام حذفی و سوپر جام است.)

تعداد روزهای گذشته از آخرین جام کسب شده توسط تیم های لیگ برتر: آلومینیوم اراک – بدون جام قهرمانی از بدو تاسیس (۷۸۸۴ روز)

استقلال – قهرمان جام حذفی (۱۲۶۶ روز)

پدیده مشهد – بدون جام قهرمانی از بدون تاسیس (۳۱۳۵ روز)

پرسپولیس – قهرمان لیگ برتر (۸۲ روز)

پیکان – قهرمان باشگاه‌های تهران (۱۹۲۰۶ روز)

تراکتور – قهرمان جام حذفی (۴۱۲ روز)

ذوب آهن – قهرمان سوپرجام (۱۹۱۹ روز)

سپاهان – قهرمان لیگ برتر (۲۳۴۹ روز)

صنعت نفت آبادان – بدون جام قهرمانی از بدون تاسیس (۱۷۹۰۸ روز)

فجر سپاسی شیراز – قهرمان جام حذفی (۷۴۰۲ روز)

فولاد خوزستان – قهرمانی جام حذفی (۷۲ روز)

گل گهر سیرجان – بدون جام قهرمانی از بدون تاسیس (۱۲۶۳۲ روز)

مس رفسنجان – بدون جام قهرمانی از بدون تاسیس (۱۷۰۱۵ روز)

نساجی مازندران – بدون جام قهرمانی از بدون تاسیس (۲۲۸۵۸ روز)

نفت مسجدسلیمان – بدون جام قهرمانی از بدون تاسیس (۲۱۰۳۲)

هوادار – بدون جام قهرمانی از بدو تاسیس (۹۴۴ روز)

این خبر حدود ۱۰ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )