رئیس پیشین باشگاه بارسلونا پاسخ ادعاهای رئیس کنونی این باشگاه را داد.

رئیس پیشین باشگاه بارسلونا پاسخ ادعاهای رئیس کنونی این باشگاه را داد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، خوان لاپورتا که چندی پیش در انتخابات ریاست باشگاه بارسلونا به پیروزی رسید و بار دیگر بر مسند ریاست این باشگاه تکیه زد، به همراه هیئت مدیره کنونی باشگاه یکی از اصلی‌ترین منتقدان خوسپ ماریا بارتومئو رئیس پیشین باشگاه بارسلونا هستند و معتقدند او یکی از اصلی‌ترین مسببان قرار گرفتن این باشگاه در بحران مالی کنونی است.

زمانی که لاپورتا برای دومین بار رئیس بارسلونا شد این باشگاه بیش از یک میلیارد یورو بدهی داشت که برای کم کردن این رقم مجبور شدند به اقداماتی همچون کاهش دستمزدهای بازیکنان، فروش و یا قرض دادن بازیکنان دست بزنند. بارسا لیونل مسی بهترین بازیکن تاریخ خود را هم به دلیل ناتوانی در تمدید قراردادش به خاطر قانون سقف دستمزدهایی که لالیگا وضع کرده بود، از دست داد.

خوسپ ماریا بارتومئو با انتشار بیانیه‌ای پاسخ اظهارات لاپورتا و هیئت مدیره باشگاه بارسلونا را داد. در این بیانیه آمده است: «باشگاه به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا حداقل ۳۳۰ میلیون یورو درآمد در فصل ۲۱-۲۰۲۰ از دست داد. هیئت مدیره‌ای که فصل را به پایان رساند تنها مسئول نتایج مالی است. به هیچ ‌وجه و در هیچ زمانی باشگاه هرگز در معرض انحلال یا ورشکستی قرار نداشت. ضرر خالص باشگاه در دوره ما ۵۵۸ میلیون یورو بوده نه یک میلیارد و ۳۵۵ میلیون یورو. این ضررها شامل ۲۶۲ میلیون یورو منابع غیرمعمول است که لالیگا آن را غیرمعمول توصیف می‌کند. هیئت مدیره مسؤلیت کامل ضررهای مالی فصل‌های ذکر شده را بر عهده می‌گیرد».

این خبر حدود ۶ روز پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.