قاضی رسیدگی کننده به شکایت بنیان‌گذاران پروژه سوپرلیگ اروپا به یوفا و رئیس آن هشدار داد و برای آنها جهت لغو هرگونه محرومیت و مجازات علیه تیم‌های باقی مانده در این پروژه مهلت تعیین کرد.

قاضی رسیدگی کننده به شکایت بنیان‌گذاران پروژه سوپرلیگ اروپا به یوفا و رئیس آن هشدار داد و برای آنها جهت لغو هرگونه محرومیت و مجازات علیه تیم‌های باقی مانده در این پروژه مهلت تعیین کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، مانوئل رویس دلارا قاضی پرونده شکایت باشگاه‌های رئال مادرید، یوونتوس و بارسلونا از یوفا به خاطر تهدید این سه باشگاه به محرومیت به دلیل باقی ماندن در پروژه سوپرلیگ اروپا، به نهاد حاکم بر فوتبال اروپا ۵ روز مهلت داده است که به صورت رسمی هرگونه مجازات و جریمه علیه این تیم‌ها را لغو و پایان رسمی فرآیند انضباطی در مورد آنها را اعلام کند.

از ۱۲ تیمی که در ابتدا برای تأسیس پروژه سوپرلیگ اروپا اعلام آمادگی کردند تنها دو تیم اسپانیایی و یک تیم ایتالیایی در آن باقی مانده‌اند و همین موضوع سبب شده که یوفا و رئیس آن موضعگیری‌های تندی علیه این باشگاه انجام و آنها را به محرومیت از شرکت در تورنمنت‌هایی مانند لیگ قهرمانان و لیگ اروپا تهدید کند. با این حال این سه باشگاه برای حفاظت از حقوق خود به دادگاهی در مادرید شکایت کردند که قاضی آن دادگاه به نفع‌شان رأی داد.

یوفا در حال حاضر به صورت موقت فرآیند انضباطی علیه این سه باشگاه‌ را متوقف کرده است اما اکنون قاضی پرونده به اتحادیه فوتبال اروپا و رئیس آن الکساندر چفرین دستور داده که ظرف ۵ روز به صورت قطعی و نهایی فرآیند انضباطی علیه این باشگاه‌ها را خاتمه دهد و گرنه آنها را به خاطر سرپیچی از حکم دادگاه تحت پیگرد قانونی قرار خواهد داد.

در صورتی که یوفا حاضر به اطاعت از دستور قاضی دادگاه نشود که طبق گزارش رسانه‌های اروپایی غیرمحتمل هم نیست، قاضی برای چفرین قرار بازداشت صادر خواهد کرد که در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهایی که با اروپا توافق‌نامه قضایی امضا کرده باشند، لازم الاجرا خواهد بود.

در همین حال طبق گزارش نشریه آ اس اسپانیا، چفرین و یوفا می‌توانند ادعا کنند که مجازاتی شامل حال این سه باشگاه نشده است و حضور آنها در لیگ قهرمانان اروپا هم بهترین مدرک برای اثبات این ادعاست اما با این وجود قاضی می‌تواند درخواست لغو قطعی فرآیند قضایی را بدهد.

اکنون باید منتظر ماند و دید که در ۵ روز باقی مانده تا پایان ضرب الاجل تعیین شده توسط قاضی، یوفا چه تصمیمی اتخاذ خواهد کرد.

این خبر حدود ۲۵ روز پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.