فصل جدید رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا با شکست خارج از خانه شیاطین سرخ مقابل یانگ‌بویز سوئیس با وجود پیش افتادن از حریف با گلزنی ستاره پرتغالی‌شان و تقسیم امتیازات میان سویا و سالزبورگ در اسپانیا آغاز شد.

فصل جدید رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا با شکست خارج از خانه شیاطین سرخ مقابل یانگ‌بویز سوئیس با وجود پیش افتادن از حریف با گلزنی ستاره پرتغالی‌شان و تقسیم امتیازات میان سویا و سالزبورگ در اسپانیا آغاز شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، در نخستین شب از فصل جدید رقابت‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، امشب (سه‌شنبه) دو بازی همزمان از ساعت ۲۱:۱۵ به وقت تهران برگزار شد که در مهمترین آنها از گروه F تیم‌های منچستریونایتد و یانگ بویز در استادو وانکدورف شهر برن سوئیس به مصاف هم رفتند و این بازی با شکست ۲ بر یک منچستریونایتد خاتمه یافت.

در این بازی شیاطین سرخ خیلی زود با گلزنی ستاره پرتغالی‌شان کریستیانو رونالدو در دقیقه ۱۳ پیش افتادند، اما اخراج مدافع این تیم آرون وان‌بیساکا در دقیقه ۳۵ کار این تیم را سخت کرد و در دقیقه ۶۶ بود که ماومی انگامالئو گل تساوی را برای میزبان سوئیسی به ثمر رساند. این اما پایان اتفاقات تلخ برای میهمان انگلیسی نبود، چرا که جردن سیباچئو در دقیقه پنجم وقت‌های تلف شده نیمه دوم، دروازه‌ من‌یونایتد را باز و بازگشت یانگ بویز را کامل کرد. به این ترتیب شاگردان اولگنار سولسشایر بازی برده را باختند.

کریستیانو رونالدو که از ابتدا تا دقیقه ۷۲ در این بازی حضور داشت و جای خود را به جسی لینگارد داد، به رکورد هم‌تیمی سابقش در رئال مادرید ایکر کاسیاس به‌عنوان دارندگان بیشترین تعداد بازی در لیگ قهرمانان اروپا تبدیل شد. رونالدو با انجام اولین بازی اروپایی خود در دوره دوم حضورش در منچستریونایتد، ۱۷۷ بار در لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفت. این اما تنها رکورد رونالدو نبود، چرا که او با گلزنی در این بازی، یانگ بویز را به سی‌و‌ششمین متفاوتی تبدیل کرد که در لیگ قهرمانان اروپا دروازه‌اش را باز کرده است. به جز لیونل مسی ستاره آرژانتینی پاری‌سن‌ژرمن هیچ بازیکن دیگری نتوانسته است در لیگ قهرمانان اروپا دروازه ۳۶ تیم مختلف را باز کند.

در بازی همزمان از گروه G که در ورزشگاه رامون سانچس پیسخوان آندلس برگزار شد، تیم فوتبال سویا در خانه‌اش برابر تیم سالزبورگ به تساوی یک - یک بسنده کرد. لوکا سوچیچ در دقیقه ۲۱ از روی نقطه پنالتی گل نخست بازی را برای سالزبورگ به ثمر رساند. ایوان راکیتیچ هافبک کروات سویا در دقیقه ۴۲ نیز از روی نقطه پنالتی کار را برای میزبان اسپانیایی به تساوی کشاند. کار سویا برای زدن گل بعدی سخت‌تر شد، چرا که این تیم از دقیقه ۵۰ با اخراج مهاجمش یوسف النصیری ۱۰ نفره شد.

بازی‌های شب نخست هفته اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، با برگزاری شش بازی همزمان دیگر از ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران در گروه‌های E تا H ادامه پیدا می‌کند.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.