با برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال عراق، رئیس جدید این فدراسیون مشخص شد.

با برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال عراق، رئیس جدید این فدراسیون مشخص شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال عراق امروز (سه‌شنبه) در هتل بابیلون شهر بغداد برگزار شد و در نهایت عدنان درجال موفق شد با کسب بیشترین آرا (۴۸ رأی) به‌عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال عراق انتخاب شود. علی جبار و یونس محمود نیز به ترتیب معاونین اول و دوم او در این فدراسیون خواهند بود. شرار حیدر دیگر کاندیدای این انتخابات نیز ۱۶ رأی را از آن خود کرد.

عدنان درجال ۶۱ ساله که ۱۲۱ بازی ملی (۱۹۷۸ تا ۱۹۹۰) با پیراهن عراق در کارنامه‌ حرفه‌ای‌اش دیده می‌شود، سابقه سرمربیگری تیم‌‌های الوکره قطر، السد قطر، العربی قطر و السیلیه قطر را در کنار سرمربیگری تیم ملی عراق را نیز دارد. او در سال ۲۰۲۰ نیز به‌عنوان وزیر ورزش و جوانان عراق منصوب شد و حالا به طور همزمان تا چهار سال دیگر ریاست فدراسیون فوتبال عراق را هم برعهده خواهد داشت.

حدود یک سال بود که فوتبال عراق توسط کمیته عادی‌سازی فدراسیون فوتبال عراق اداره می‌شد و زمان فعالیت این کمیته که توسط فیفا تمدید شده بود، روز گذشته (دوشنبه) به پایان رسید. رئیس و اعضای کمیته عادی‌سازی بر انتخابات فدراسیون فوتبال عراق نظارت داشتند.

عراق یکی از رقبای تیم ملی فوتبال ایران در دور پایانی مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.