مدیر پزشکی تیم‌های ملی دلیل لغو مراسم بدرقه تیم ملی فوتسال را رعایت پروتکل‌های بهداشتی عنوان کرد.

مدیر پزشکی تیم‌های ملی دلیل لغو مراسم بدرقه تیم ملی فوتسال را رعایت پروتکل‌های بهداشتی عنوان کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دکتر امین نوروزی مشاور پزشکی رئیس فدراسیون فوتبال و مدیر پزشکی تیم‌های ملی، درباره لغو شدن مراسم بدرقه تیم ملی فوتسال به جام جهانی اظهار داشت: فدراسیون فوتبال در نظر داشت روز چهارشنبه مراسم بدرقه‌ای برای تیم ملی فوتسال قبل از سفر به لیتوانی برگزار کند. پس از بررسی و مشاوره‌های لازم صورت گرفته و با نظر کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال اما این برنامه ‌لغو شد.

دکتر نوروزی با اشاره به اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آستانه جام جهانی اعلام کرد: ماه‌هاست که این تیم با رعایت پروتکل‌ها و در شرایط نه چندان ساده قرنطینه، با عزمی جدی و با هدف حفظ سلامت کلیه اعضای تیم، مشغول برگزاری اردو و آماده‌سازی برای مسابقات جام جهانی است. به خاطر اهمیت مسابقات جام جهانی و الزام تمام تیم‌ها به رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای حفظ سلامت بازیکنان و مربیان، متوفق القول بر این عقیده بودیم که از هر اقدام، مراسم، تجمع، دیدار و گفت‌وگو با افراد خارج تیم که اعضای تیم را درست قبل از خروج از کشور و اعزام به این مسابقات، در خطر ابتلا به این ویروس قرار دهد، باید پرهیز شود.

مدیر پزشکی تیم‌های ملی اضافه کرد: بنده خودم شخصاً با آقای عزیزی خادم صحبت کردم و موارد مختلف را با ایشان در میان گذاشتم و او قبول کرد که به دلیل رعایت مسائل بهداشتی و حفظ سلامت بازیکنان این مراسم لغو شود، چون رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهمیت زیادی‌ برای همه دارد.

وی ادامه داد: ما حتی اجازه‌ برگزاری مراسم برای تیم ملی‌فوتبال بزرگسالان هم ندادیم. اگر توجه کرده باشید همه عزیزان دیدند که حتی آقای حمید سجادی وزیر محترم ورزش و جوانان که برای تماشای تمرین تیم ملی در ورزشگاه آزادی حاضر شد، از جایگاه ویژه نظاره‌گر تمرین بود و به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ حباب قرنطینه تیم، وارد اردوی تیم ملی نشد.

نوروزی در ادامه توضیحات خود اضافه کرد: نباید بین تیم‌های مختلف فرقی قائل شویم. تیم ملی فوتسال ما در در آستانه اعزام به مسابقات جام جهانی بود که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و تمام تیم در حباب قرنطینه قرار داشتند و هرگونه تخطی از قوانین، علاوه بر به خطر انداختن اعضای تیم، می‌تواند با عواقب جبران‌ناپذیری برای بازیکنان و کادر فنی همراه شود. حفظ سلامت این افراد، اولویت اول، دوم و سوم ماست. ما همانطور‌ که در مسابقات بین‌المللی ملزم به رعایت پروتکل‌ها هستیم، در داخل کشور هم باید همین کار را انجام بدهیم. وقتی پای سلامتی افراد در میان است همه ما موظف هستیم برای حمایت و کمک به اعضا محکم تصمیم بگیریم.

دکتر نوروزی‌ در پایان تأکید کرد: همچنین با پیگیری‌ها صورت پذیرفته و مساعدت‌های ریاست محترم فدراسیون، تیم ملی فوتسال با تجهیزات کامل پزشکی، فیزیوتراپی و بازتوانی راهی مسابقات جام جهانی شد تا هیچ کمبودی در جام جهانی برای تیم ملی وجود نداشته باشد.

این خبر حدود ۹ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.