حسن کامرانی‌فر سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال گفت که این فدراسیون برای راه‌اندازی سامانه استعدادیابی دو میلیارد تومان هزینه کرده است.

حسن کامرانی‌فر سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال گفت که این فدراسیون برای راه‌اندازی سامانه استعدادیابی دو میلیارد تومان هزینه کرده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، حسن کامرانی‌فر سرپرست دبیرکلی فدراسیون درباره اجرای طرح سامانه استعدادیابی و میزبانی مسابقات مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با سایت فدراسیون گفت‌وگو کرد.

کامرانی‌فر با اشاره به آغاز کار سامانه استعدادیابی فدراسیون گفت: یکی از طرح‌های خیلی مهمی که از ابتدای حضور شهاب‌الدین عزیزی خادم در فدراسیون موردنظر بوده توسعه و گسترش فوتبال پایه و استعدادیابی در سطح کشور است و با دستور مستقیم وی این پلتفرم زیر نظر کمیته جوانان آغاز به کار کرد. برای اجرای این سامانه مبلغی نزدیک به ۲۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده که برنامه آن توسط میرشاد ماجدی طراحی و شروع شد که خوشبختانه با استقبال قابل توجهی روبه‌رو شده است.

وی ادامه داد: مسلماً این امر مهم به دلیل اجرای بحث عدالت در تمام نقاط کشور است. بازیکنان رده سنی پایه بعد از ثبت اطلاعات شخصی خود در سامانه تعریف شده از سوی فدراسیون فوتبال در چهار منطقه کشور مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و بهترین‌ها به تیم‌های ملی فوتبال پایه راه پیدا می‌کنند.

سرپرست دبیرکلی با اشاره به نگاه ویژه فدراسیون به فوتبال پایه گفت: برای اولین بار بود که این اتفاق در فوتبال رخ داده است. شخص عزیزی خادم اعتقاد دارد که نباید استعدادیابی مختص قسمت خاصی از کشور باشد، بلکه تمام بازیکنان مستعد در اقصی نقاط کشور دیده و مورد ارزیابی قرار بگیرند. همچنین نگاه فدراسیون به فوتبال بانوان هم بسیار ویژه است و به زودی برای بانوان هم طرح استعدادیابی آغاز خواهد شد.

کامرانی‌فر تأکید کرد: فدراسیون فوتبال توجه خاصی به فوتبال پایه آقایان و بانوان دارد. این پلتفرم می‌تواند شروع اتفاقات خوب برای تیم‌های ملی آینده باشد. ضمن اینکه در آینده بودجه تخصیص شده نیز برای اجرای این سامانه تزریق خواهد شد، چرا که بحث استعدادیابی یکی از مهمترین اهداف رئیس فدراسیون است و کمیته جوانان با تمام توان برای اجرای این طرح ملی فوتبال قدم بردارد.

وی درباره میزبانی مسابقات مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گفت: یکی از مسائل مهم و کلیدی میزبانی رقابت‌های مرحله نهایی جام جهانی، پخش تلویزیونی مسابقات است. به‌زودی جلسه‌ای در این باره با داتو ویندزور جان دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهیم داشت. در این جلسه یکی از موارد مهم شرایط میزبانی مسابقات که حق پخش تلویزیونی است بررسی خواهیم کرد.

سرپرست دبیرکلی در پایان یادآور شد: به هرحال شرایط میزبانی این مسابقات فراتر از قدرت و اختیارات ارکان فدراسیون فوتبال است. باید تمام نهادها در این مسیر کنار فدراسیون باشند و به کمک ما بیایند تا بتوانیم میزبانی مسابقات را به دست بیاوریم.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.