پس از دور انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، کره شمالی از دو تورنمنت بین‌المللی دیگر کناره‌گیری کرد.

پس از دور انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، کره شمالی از دو تورنمنت بین‌المللی دیگر کناره‌گیری کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) اعلام کرد که کره شمالی از شرکت در مراحل انتخابی مسابقات جام ملت‌های زیر ۲۳ سال آسیا و نیز جام ملت‌های بانوان آسیا انصراف داده است.

به این ترتیب تنها ژاپن و کامبوج در گروه K دور مقدماتی جام ملت‌های زیر ۲۳ سال آسیا باقی مانده‌اند. با توجه به مغایرت در تعداد تیم‌های گروه‌های مختلف و در راستای حفظ توازن تعداد تیم‌های گروه‌ها، AFC قرعه‌کشی جدیدی برای انتقال یک تیم از گروه‌های G تا J برای جای گرفتن در گروه K برگزار می‌کند که این قرعه‌کشی روز ۱۱ آگوست ۲۰۲۱ (۲۰ مرداد) برگزار می‌شود.

این قرعه‌کشی شامل یک گلدان متشکل از تیم‌های سیدهای دوم و سوم گروه‌های G تا J یعنی چین، برونئی دارالسلام، تیمور شرقی، فیلیپین، میانمار، هنگ‌کنگ، مالزی و لائوس در این قرعه‌کشی خواهد بود. نخستین تیم قرعه‌کشی شده در گروه K جایگزین کره شمالی می‌شود.

نتیجه قرعه‌کشی انتخابی جام ملت‌های بانوان آسیا تغییری نمی‌کند و در گروه C تیم‌های اندونزی، عراق و سنگاپور با هم رقابت خواهند کرد.

کره شمالی پیش از این از انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هم کنار رفته بود که بازی تیم‌های دوم هر گروه با قعرنشین آن گروه حذف شد و دردسرهایی برای تیم‌های شرکت‌کننده در این مرحله ایجاد کرد.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.