در رده‌بندی مربیان باشگاه‌های بزرگ فوتبال اروپا از سال ۲۰۱۴ تا کنون، مربی یکی از تیم‌های سری A بهترین معدل را داشته است.

در رده‌بندی مربیان باشگاه‌های بزرگ فوتبال اروپا از سال ۲۰۱۴ تا کنون، مربی یکی از تیم‌های سری A بهترین معدل را داشته است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، فوتبال اروپا مربیان صاحب سبک و موفق زیادی دارد که هر یک با تکیه به فلسفه بازی خود به دنبال کسب پیروزی هستند. در این میان اما برخی از آنها انگار بیشتر در فتح رقابت‌های داخلی به خصوص لیگ‌ها تبحر دارند؛ مربیانی مانند آنتونیو کونته، پپ گواردیولا، دیه‌گو سیمئونه و ... .

با این حال آمار هیچکدام از این مربیان هم مشابه یکدیگر نیست و ضرایب موفقیت آنها برای کسب پیروزی به نسبت تعداد بازی‌هایی که تیم‌‌شان را در لیگ هدایت کرده‌‌اند، متفاوت است.

طبق اطلاعات سایت «اُپتا» که به صورت تخصصی در زمینه گردآوری آمارهای فوتبال فعالیت دارد، ماسیمیلیانو آلگری سرمربی جدید باشگاه یوونتوس بالاترین معدل کسب پیروزی به همراه یک تیم در پنج لیگ معتبر اروپایی طی هفت سال اخیر را دارد.

یوونتوس با برگرداندن آلگری دو سال پس از اخراج او، کسی را روی نیمکت این تیم می‌نشاند که در ۷۴.۴ درصد از بازی‌‌هایش در سری A از سال ۲۰۱۴ تا دو سال پیش که اخراج شد، پیروز میدان را ترک کرد. آلگری در دوره نخست مربیگری‌اش در یووه، ۱۹۰ بار این تیم را در سری A هدایت کرد و در آنها ۱۴۲ پیروزی به دست آورد. آمار آلگری حتی از مربیانی مانند سیمئونه و گواردیولا که در دو سال اخیر برخلاف مرد ایتالیایی شاغل بودند، بهتر است.

دیه‌گو سیمئونه در دو سالی که آلگری خانه‌نشین بود، تعداد پیروزی‌هایش را نسبت به آلگری به ۲۱ مورد افزایش داد، اما زمانی که تعداد بازی‌های تیم او در نظر گرفته شود، ضریب موفقیت این مربی آرژانتینی کمتر از سرمربی یوونتوس می‌شود. سیمئونه در هفت سال گذشته ۲۶۶ بار اتلتیکومادرید را در لالیگا هدایت کرد که حاصل آن ۱۶۳ بازی بود، یعنی ضریب موفقیت ۶۱.۲ درصد.

در این رده‌بندی نزدیک‌ترین مربی به آلگری، پپ گواردیولاست که در ۱۹۰ بازی‌اش به‌عنوان سرمربی منچسترسیتی ۱۴۰ پیروزی کسب کرده است، یعنی ضریب موفقیت ۷۳.۶ درصد. سومین مربی یورگن کلوپ است که در ۲۲۰ بازی‌اش به‌عنوان سرمربی لیورپول ۱۳۸ پیروزی کسب کرده است (۶۲.۷ درصد).

این خبر حدود ۱۰ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.