فینالیست‌های جام حذفی در سال ۱۳۶۵ برای مشخص شدن چهارمین تیم نیمه نهایی این مسابقات در فصل جاری به مصاف هم می‌روند.

فینالیست‌های جام حذفی در سال ۱۳۶۵ برای مشخص شدن چهارمین تیم نیمه نهایی این مسابقات در فصل جاری به مصاف هم می‌روند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، پرونده مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال باشگاه‌های کشور از ساعت ۲۰ امشب (شنبه)، با دیدار تیم‌های لیگ یکی ملوان بندر انزلی و خیبر خرم‌آباد در ورزشگاه تختی انزلی بسته می‌شود تا از تیمی که در نیمه نهایی به استقلال، فولاد خوزستان و گل‌گهر سیرجان ملحق خواهد شد، رونمایی شود.

ملوان برای رسیدن به این مرحله از سد ویستا توربین و نساجی مازندران گذشت و خیبر نیز بر دو تیم لیگ برتری نفت مسجدسلیمان و صنعت نفت غلبه کرد. پیش از این تیم‌هایی چون خونه‌به‌خونه بابل و گسترش فولاد تبریز با شگفتی‌سازی در جام حذفی، به دیدار فینال مسابقات راه یافتند و حالا پیروز تقابل تیم‌های دسته اولی یک چهارم نهایی می‌تواند صعود تیم‌های لیگ یک را به فینال جام حذفی تکرار کند.

ملوان با سه قهرمانی و چهار نایب قهرمانی، یکی از پُرافتخارترین تیم‌های جام حذفی به شمار می‌رود که البته آخرین فینال این تیم به سال ۱۳۹۰ و شکست مقابل پرسپولیس بازمی‌گردد. ملوانان تا میانه‌های فصل ۱۴۰۰-۱۳۹۹ مدعی صعود به لیگ برتر به شمار می‌رفتند، اما رفته رفته از صدر جدول دور شدند و حتی از گل ریحان قعرنشین هم شکست خوردند تا کار خود را در این فصل با ایستادن در رتبه یازدهم جدول به پایان برسانند.

خیبر خرم‌آباد اما این فصل را با امید روانخواه آغاز کرد، با عبدالله ویسی ادامه داد و با محسن عاشوری به پایان می‌رساند. سبزپوشان که این فصل با خرید امتیاز کارون اروند خرمشهر (پس از استرداد امتیاز از داماش گیلانیان) به لیگ یک رسیدند، پس از چهار هفته با روانخواه قطع همکاری کردند و ویسی آنها را از رده‌های پایانی جدول، به یک مدعی صعود تبدیل کرد. خیبر با این وجود شانس صعود به لیگ برتر را از دست داد تا ویسی جای خود را به عاشوری بدهد.

پیروزی خیبر و یک تساوی، حاصل تقابل دو تیم در این فصل بوده است که پس از شکست ۲ بر صفر ملوان در انزلی، مازیار زارع به شدت از قضاوت داور مسابقه انتقاد کرد و گفت که باید درِ فدراسیون فوتبال را تخته کرد! پیش از مصاف امشب دو تیم هم پژمان نوری مدیرعامل باشگاه به وضعیت داوری فوتبال کشور حمله کرد.

این مسابقه همچنین تکرار بازی فینال سال ۱۳۶۵ است. دیداری که ملوان با سرمربیگری بهمن صالح‌نیا و دو گل مرحوم سیروس قایقران و محمد احمدزاده بر خیبر غلبه کرد و فاتح جام قهرمانی جام حذفی شد.

نتایج دیدارهای یک چهارم نهایی جام حذفی به این شرح است:

پرسپولیس صفر (۳) - استقلال صفر (۴) گل‌گهر سیرجان ۲ - آلومینیوم اراک یک فولاد خوزستان یک (۴) - سپاهان اصفهان یک (۳)

قرعه‌کشی مرحله نیمه نهایی روز ۴ مرداد برگزار خواهد شد و دیدارهای نیمه نهایی و فینال به ترتیب روزهای ۱۳ و ۱۸ مرداد انجام می‌شوند.

این خبر حدود ۱۰ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۲ )