معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس گفت: کمیته انضباطی بعد از دریافت دفاعیه حامد لک می‌تواند به موضوع محرومیت احتمالی او رسیدگی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، ایمان حسین‌پور در خصوص لزوم ارسال لایحه دفاعیه حامد لک دروازه بان پرسپولیس اظهار داشت: فرصت دو روزه اعطایی باید یک فرصت واقعی باشد به شکلی که حامد لک از طریق باشگاه بتواند پاسخ خود را به سازمان لیگ جهت تسلیم به ارکان قضایی فدراسیون فوتبال ارسال کند. بند ۲ ماده ۲۰ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال نیز موید همین موضوع است و کمیته انضباطی تنها زمانی می‌تواند به موضوع رسیدگی نماید که فرصت دفاع را به بازیکن داده باشد.

معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس اضافه کرد: کلیه ابلاغ‌های مربوط به بازیکنان باید از طریق اتوماسیون به باشگاه ارسال شود و اطلاع‌رسانی در سایت فدراسیون و موارد مشابه، فاقد آثار حقوقی است. با توجه به اینکه باشگاه نیز باید ابلاغیه را به بازیکن تسلیم کند، مطابق ماده ۲۱ مقررات انضباطی، موارد یک روز بعد از ارسال اخطاریه به باشگاه، ابلاغ شده تلقی می‌شود. یعنی از تاریخ ارسال نامه به باشگاه، دو روز فرصت اضافه می‌شود. از سوی دیگر، مطابق بند ۸ ماده ۱۱۴ مقررات انضباطی، روز ابلاغ و اقدام نیز جز مدت محسوب نمی‌شود و از این بابت نیز دو روز دیگر به فرصت اضافه می‌شود. به عبارت دیگر غیر از دو روز فرصت ارائه پاسخ، سه روز دیگر نیز مطابق مقررات انضباطی به دو روز اضافه خواهد شد و فرصت واقعی ارائه پاسخ، ۵ روز خواهد بود.

حسین‌پور تاکید کرد: برخلاف تصور عمومی و صرف‌نظر از تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر تعطیلات اجباری که سبب عدم امکان ارائه پاسخ می‌شود، حامد لک برای ارائه دفاعیه، از تاریخ ابلاغ، ۵ روز فرصت خواهد داشت و نه دو روز.

وکیل باشگاه پرسپولیس ادامه داد: مطابق بند ۷ ماده ۱۱۴ مقررات انضباطی، وقتی روز آخر موعد، مصادف با روز تعطیل باشد، روزی که فدراسیون و رکن قضایی آن، بعد از روز تعطیل آغاز به کار می‌کند، آخرین روز موعد محسوب می‌گردد؛ در نتیجه برای ارائه دفاعیه حداقل تا اولین روز بعد از تعطیلات فرصت وجود دارد و فرصت ارائه دفاعیه از سوی حامد لک، حداقل تا دوشنبه ادامه خواهد داشت.

حسین‌پور بیان داشت: مطابق بخشنامه‌های فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، کلیه مکاتبات باید از طریق اتوماسیون و با سازمان لیگ انجام شود؛ اما دفتر باشگاه به خاطر دستور مقامات عالی کشور و همچنین مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل است و برای کارمندان، ممنوعیت‌هایی در نظر گرفته شده است. از این رو، عملاً و به صورت منطقی نیز ارسال پاسخ امکان‌پذیر نیست. همه ما باید واقع‌بین باشیم و شرایط را درک کنیم.

معاون باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: درخواست باشگاه از ارکان قضایی فدراسیون فوتبال، رعایت مقررات مربوطه و مصوبات فدراسیون فوتبال و قائل شدن فرصت واقعی دفاع برای حامد لک است. همچنین شایسته است در رسیدگی به موضوع، به رفتار سایر اشخاص و انتساب به باشگاهی خاص و تحریک بازیکن به انحای مختلف نیز توجه شود. شاید به جای بررسی یک عکس‌العمل، باید مانع برخی رفتارهایی شد که تحریک‌آمیز و برنامه‌ریزی شده است و با هدف آسیب رساندن به مباحث و مبانی فرهنگی هواداران رخ می‌دهند. همچنین لازم است به رفتارهای بعدی آن شخص و توهین‌های مکرر وی نیز توجه شود.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۷ )