روزنامه العرب قطر در شماره امروز به بررسی آخرین نقل و انتقالات لیگ ستارگان این کشور پرداخته است.

روزنامه العرب قطر در شماره امروز به بررسی آخرین نقل و انتقالات لیگ ستارگان این کشور پرداخته است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، روزنامه العرب قطر در گزارشی در خصوص نقل و انتقالات لیگ ستارگان قطر نوشت: ‌باشگاه‌های قطری در حال تقویت و آماده‌سازی خود با جذب بازیکنان جدید و کنار گذاشتن برخی از نفرات در نقل و انتقالات تابستانی هستند تا برای حضور در مسابقات فصل آتی آماده شوند.

تلاش برای جذب بازیکنان جدید بر مبنای اهداف و نیازهای باشگاه‌های دنبال می‌شود در حالی که مرحله جدیدی از قرار گرفتن نام بازیکنان خارجی در لیست مازاد آغاز شده است همانطور که باشگاه الغرافه به تازگی از کنار گذاشتن ۴ بازیکن خارجی پس از معرفی رفتی استراماچونی سرمربی ایتالیایی خبر داده است.

انتظار می‎رود برخی دیگر از باشگاه‌های قطری نیز در روزهای آتی در این خصوص تصمیم‌گیری کنند از جمله باشگاه الریان که هنوز موضعگیری رسمی در خصوص شرایط بازیکنان خارجی خودش نداشته است. مرکادوی آرژانتینی تنها بازیکن خارجی الریان است که تاکنون رسما از این تیم جدا شده در حالی که هنوز وضعیت فران کوم کامرونی، شجاع خلیل‌زاده ایرانی و یوهان بولی ساحلی عاجی مشخص نیست و یاسین براهیمی الجزایری تنها بازیکنی است که تاکنون ماندنش در الریان قطعه شده است.

فهرست بازیکنان خارجی العربی تغییرات زیادی نخواهد داشت در حالی که این باشگاه یوسف المساکنی تونسی، مهرداد محمدی ایرانی، آرون گونارسون ایسلندی و مونسیای اسپانیایی را در اختیار دارد و در انتظار توافق با یک بازیکن خارجی دیگر است.

وضعیت چهار بازیکن خارجی الخور هم هنوز مشخص نشده و با این وجود در حال حاضر با اعلام فهرست خروج چهار بازیکن خارجی الغرافه مجموعا ۲۴ بازیکن خارجی از باشگاه‌های قطری جدا خواهند شد که عدد قابل توجهی است. در حالی که به تازگی اعلام شده در طول سه فصل گذشته بیش از ۱۵۰ بازیکن خارجی از باشگاه‌های قطری جدا شدند.

در این بین تنها نام تای هی و امید ابراهیمی بازیکنان خارجی هستند که از یک باشگاه به باشگاه دیگری در لیگ قطر منتقل شدند. با این وجود هنوز وضعیت برخی از بازیکنان خارجی باشگاه‌ها مشخص نیست و ممکن است تعداد بازیکنان خارجی مازاد و نفرات جدید به بیش از ۳۵ بازیکن برسد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.