یکی از بازیکنان پیشکسوت تیم ملی فوتبال ایتالیا که با این تیم سابقه قهرمانی در جام جهانی هم دارد به انگلیسی‌ها به خاطر از پیش قهرمان دانستن خود در یورو ۲۰۲۰ و ناکامی در کسب آن طعنه‌ زد.

یکی از بازیکنان پیشکسوت تیم ملی فوتبال ایتالیا که با این تیم سابقه قهرمانی در جام جهانی هم دارد به انگلیسی‌ها به خاطر از پیش قهرمان دانستن خود در یورو ۲۰۲۰ و ناکامی در کسب آن طعنه‌ زد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، برخلاف انگلیسی‌ها که قبل از فینال جشن قهرمانی برپا کرده بودند و حتی برای تعطیلی‌ و جشن‌های چند روزه پس از فتح یورو برنامه‌ریزی کرده بودند، ایتالیایی‌ها قبل از برگزاری فینال تنها سکوت کردند و حرف‌شان را در زمین بازی زدند. آنها اما پس از فتح فینال در خانه سه‌شیر پاسخ انگلیسی‌ها را دادند. بعد از بازیکنان آتزوری که پس از بالای سر بردن جام قهرمانی، در همان زمین مسابقه انگلیسی‌ها را به خاطر شعار «جام به خانه می‌آید»‌شان دست انداختند و این شعار را با «جام به رُم می‌آید» تغییر دادند، نوبت به پیشکسوت‌های فوتبال ایتالیا رسید که جواب رجزخوانی‌های همتایان انگلیسی خود را بدهند.

یکی از آنها آلساندر آلتوبلی مهاجم سابق تیم ملی ایتالیا در اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ بود که با این تیم قهرمان جام جهانی ۱۹۸۲ شد.

آلتوبلی ۶۵ ساله که ۶۱ بار پیراهن تیم ملی ایتالیا را به تن کرده است، پس از پیروزی کشورش برابر انگلیسی‌ها در فینال ومبلی به میزبانی که تنها افتخارش در رده ملی قهرمانی در جام جهانی ۱۹۶۶ است طعنه زد و به شبکه رای اسپورت گفت: قهرمان شدن در ومبلی با شکست دادن انگلیس لذت دارد. انگلیسی‌ها همیشه ادعا می‌کنند که بهترین، بزرگترین، با استعدادترین و زیباترین تیم دنیا هستند اما اگر به ویترین افتخارات‌شان نگاه کنید فقط یک جام زنگ زده می‌بینید که از سال ۱۹۶۶ دارند! بیایید ویترین افتخارات ما را ببینید که پر از جام است.

ایتالیا در حالی در چهارمین حضورش در فینال‌های یورو دومین قهرمانی‌اش را کسب کرد و آن را در کنار ۴ قهرمانی‌اش در جام‌های جهانی قرار داد که حریفش برای اولین بار به فینال یورو می‌رسید و از زمان قهرمانی‌اش در جام جهانی که خودش میزبان آن بود دیگر هیچ جامی کسب نکرده است.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱۵ )