سرمربی تیم فوتبال تراکتور مدعی شد بعد از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا هیچ وقت تیمش را به صورت کامل در اختیار نداشته است و اینکه در این تیم بازیکن‌سالاری وجود دارد.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور مدعی شد بعد از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا هیچ وقت تیمش را به صورت کامل در اختیار نداشته است و اینکه در این تیم بازیکن‌سالاری وجود دارد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، رسول خطیبی درباره دیدار فردای تیمش مقابل پدیده خراسان در هفته بیست‌و‌چهارم لیگ برتر اظهار داشت: ما بعد از بازی‌های آسیایی هیچ وقت تیم کامل‌مان را در اختیار نداشتیم. مصدومیت بازیکنان و شرایطی که داریم باعث شده است در هیچ مسابقه‌ای تیم کامل را نداشته باشیم. بعد از سوپرجام نیز مهدی تیکدری به دلیل کارت قرمزی که دریافت کرد، در بازی فردا نیست. پیمان بابایی و محمدرضا خانزاده هم به دلیل مصدومیت در بازی فردا غایب خواهند بود.

وی در ادامه افزود: ما ترکیبی متفاوت در دیدار با پدیده و بازی هفته بیست‌و‌پنجم خواهیم داشت. قطعاً باید از بازیکنان امیدمان بیشتر استفاده کنیم و مطمئناً اگر به این بازیکنان بازی برسد، در فصل بعد بیشتر می‌توانند به ما کمک کنند. درست است، شاید باشگاه و کادر فنی تاوان این موضوع را بدهند، ولی باید به بازیکنان میدان بدهیم تا تجربه را کسب کنند. مطمئن باشید این بازیکنان آینده فوتبال آذربایجان خواهند بود.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور در مورد حاشیه‌های اخیر این تیم توضیح داد: هواداران از همه چیز آگاه هستند. من در ابتدای فصل از استقلال پیشنهاد داشتم. در طول فصل هم چند پیشنهاد داشتیم. من در اراک راحت بودم، ولی به خاطر شرایطی که تراکتور داشت، فوراً سرمربیگری تراکتور را به خاطر تعصبم و زادگاهم قبول کردم. باید به بعضی‌ها بگویم هواداران تعصب رسول خطیبی را خوب می‌دانند. قطعاً بدانید نام تراکتور و نام آذربایجان برای من از هر چیزی مهمتر است. مالک و هیئت مدیره باشگاه به این تصمیم رسیده‌اند که ثبات در تیم ایجاد شود. مثل سال‌های قبل هم نیست که هر سال چند مربی به تیم بیاید. تیمی که الان دست ماست، با تفکرات پنج شش مربی بسته شده است. هواداران هم می‌دانند چنین تیمی هیچوقت نتیجه نمی‌گیرد. ما هم سعی کردیم تا الان با داشته‌های‌مان جلو برویم. تعداد اندکی که منافع‌شان از تراکتور قطع شده است در فضای مجازی برای تیم حاشیه می‌کنند. خواهش من از هواداران این است که به این افراد توجه نکنند. رسول خطیبی اگر گردنش هم برود اجازه نمی‌دهد اتفاقات سال‌های قبل تکرار شود. قطعاً بدانید ما برای آینده برنامه داریم و برای فصل بعد ۱۱ الی ۱۲ بازیکن جدید خواهیم گرفت.

خطیبی خاطر نشان کرد: ۷۰، ۸۰ درصد بازیکنان تیم قرارداد دارند و با اضافه شدن بازیکنان جدید برنامه چند ساله خواهیم داشت. یک تیم باید چند سال کنار هم باشد تا به ثبات برسد. در مورد بازیکنان هم باید بگویم، در تمام دنیا این مرسوم است،‌ بازیکن برای کادر فنی و باشگاه نمی‌تواند تعیین تکلیف کند. بازیکن باید براساس سیاست کادر فنی و باشگاه تلاش کند. لیونل مسی بهترین بازیکن دنیاست، ولی هیچوقت نمی‌تواند برای باشگاهش تعیین تکلیف کند. زنوزی هم گفته بود که بازیکن‌سالاری در تیم وجود ندارد، ولی متأسفانه الان بازیکن‌سالاری در تیم وجود دارد. بازیکنی که در اختیار تیم باشد و نظم و انضباط را رعایت کند مطمئن باشید جایگاه خوبی پیش ما دارد، ولی بازیکنی که در راستای هدف‌گذاری باشگاه و کادر فنی نباشد، قطعاً با او برخورد خواهیم کرد.

«مطمئن باشید با برنامه‌ریزی که انجام شده قطعاً به هدف‌مان خواهیم رسید.» وی با بیان این جمله گفت: من به تعداد اندکی که حاشیه درست می‌کنند هم می‌گویم که به تراکتور ظلم نکنید. مطمئن باشید با صحبتی که انجام شده باشگاه از این به بعد مقابل این افراد خواهد ایستاد. این افراد یک روز زنوزی را تخریب می‌کنند، یک روز خطیبی را. در زمان بازی‌های آسیایی هم هر روز برای تیم ما حاشیه درست می‌کردند. ما آمار داریم، بعد از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا هم هر روز برای تیم‌مان حاشیه درست کردند و می‌خواستند هواداران را تحت تأثیر قرار دهند. قطعاً جلوی این اتفاقات گرفته خواهد شد. باشگاه شبانه روز پیگیر است تا با برنامه‌ریزی طولانی مدت به یک باشگاه خوب برسیم. از هواداران خواهش می‌کنم چند بازی آینده را هم تحمل کنند. ما چند بازیکن جدید که قراردادشان با باشگاه‌های‌شان تمام شده بود را جذب کردیم. چهار بازیکن خارجی هم می‌توانیم جذب کنیم و قطعاً تیمی منسجمی در راستای اهداف باشگاه خواهیم ساخت.

رسول خطیبی که در اتفاقی عجیب به زبان ترکی درباره اتفاقات تیمش صحبت می‌کرد درباره این موضوع نیز توضیح داد: من به این خاطر ترکی صحبت کردم که رسانه‌های پایتخت فقط چند تیم را می‌بینند و در رسانه ملی تراکتور را تخریب می‌کنند. مثلاً در بازی تراکتور کارشناس تیم خودشان را می‌آوردند، ولی پیشکسوت تراکتور را در برنامه‌‌ها دعوت نمی‌کنند. آنها هر طوری می‌خواهند از تیم خودشان حمایت کنند، ولی ما هم محکم جلوی‌شان خواهیم ایستاد.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۳۰ )