پزشک سابق ستاره تیم ملی دانمارک اعتراف کرد با اتفاق ناگواری که برای کریستین اریکسن رخ داد، خیلی سخت می‌توان تصور کرد که او بتواند به فوتبال بازی کردن ادامه دهد.

پزشک سابق ستاره تیم ملی دانمارک اعتراف کرد با اتفاق ناگواری که برای کریستین اریکسن رخ داد، خیلی سخت می‌توان تصور کرد که او بتواند به فوتبال بازی کردن ادامه دهد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، دکتر شانجای شارما متخصص قلب و عرق و پزشک سابق کریستین اریکسن در لندن، می‌گوید با توجه به رخ دادن ایست قلبی برای این بازیکن دانمارکی، بعید است که شانس زیادی برای از سر گرفتن دوران بازی‌اش در فوتبال داشته باشد. اریکسن در دقیقه ۴۳ بازی شنبه شب تیمش برابر فنلاند در روز دوم بازی‌‌های یورو ۲۰۲۰ دچار ایست قلبی شد، اما اقدامات به موقع هم‌تیمی‌اش سیمون کائر و پزشکانی که ۱۴ دقیقه عملیات احیا را انجام دادند، سبب شد که هافبک اینتر جان سالم به در ببرد. با این وجود پزشک سابق این بازیکن ۲۹ ساله معتقد است که شاید برای اریکسن بهتر باشد که دیگر قید فوتبال بازی کردن را بزند.

شانجای شارما اظهار داشت: من فکر می‌کنم که تمام دنیا خوشحال و شکرگزار هستند که یک ورزشکار نخبه و جوان که هنوز چند دهه دیگر از عمرش باقی مانده است، جانش را از دست نداد و هنوز زنده است. خب من فکر می‌کنم که در حال حاضر دغدغه اصلی پزشکان به خصوص پزشکان تیم ملی دانمارک این باشد که آیا مشکل اریکسن چیزی هست که قابل برطرف شدن باشد یا نه. آنها باید ابتدا دلیل رخ دادن این اتفاق را پیدا کنند. بعد از آن باید به این پی برد که آیا این خطر وجود دارد که این اتفاق تکرار شود. بنابراین، من می‌گویم که احتمال دارد که همکارانم به او توصیه کرده باشند که دیگر رقابت نکند. چیزی که قطعی است، این است که پزشکان پیش از هر چیزی، از نظر کیفی و کمی باید مراقب جان و سلامتی بازیکنان باشند. وقتی ما شاهد آن هستیم که چنین اتفاقی در بحبوحه یک بازی سنگین فوتبال رخ می‌‌دهد، اولین هدفی که دنبالش خواهیم بود اطمینان از عدم تکرار آن است.

شارما افزود: من نمی‌خواهم بگویم که حرفه فوتبالی اریکسن به پایان رسیده است، اما او می‌تواند مربیگری کند، سفیر فوتبال باشد یا کارشناس شود. او شاید هنوز هم بتواند در خدمت تیم ملی دانمارک باشد اما خب همانطور که می‌دانید بسیاری از کشورها قوانین بسیار سختگیرانه‌ای برای حفظ سلامت بازیکنان دارند تا مطمئن شوند اتفاقی نظیر آنچه برای اریکسن رخ داد در آنجا تکرار نشود. شاید آنها تازه فهمیده باشند که چه اتفاقی افتاده است. من اما همچنان فکر می‌کنم که شاید واقعاً هنوز به طور جدی به این موضوع فکر نشده است که از این پس او چه راهی را باید در پیش بگیرد. قوانین سختگیرانه برخی از کشورها و تیم‌ها که بدون شک تیم فعلی او اینترمیلان هم جزوشان است، برای اریکسن بعد از اتفاقی که رخ داد ادامه دادن به فوتبال بازی کردن را سخت خواهد کرد.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.