هانسی فلیک، سرمربی سابق بایرن مونیخ، سرمربی تیم ملی آلمان شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هانسی فلیک به عنوان جانشین یوآخیم لوو انتخاب شد و این سرمربی آلمانی پس از مسابقات یورو هدایت تیم ملی آلمان را بر عهده خواهد گرفت.

هانسی فلیک از سوی فدراسیون فوتبال آلمان به عنوان سرمربی بعدی تیم ملی آلمان برگزیده شد. او نخستین سرمربی این تیم پس از یوآخیم لوو که از سال ۲۰۰۶ هدایت این تیم را بر عهده داشته است، خواهد بود.

فلیک که در پایان این فصل از بایرن مونیخ جدا شد، پس از پایان یورو ۲۰۲۰ جانشین لوو روی نیمکت مانشافت خواهد شد.

یوآخیم لوو که به عنوان دستیار کلینزمن در تیم ملی آلمان فعالیت می کرد، در سال ۲۰۰۶ و پس از جام جهانی جانشین یورگن کلینزمن روی نیمکت تیم ملی شد. در هشت سال نخست فعالیت لوو در تیم ملی آلمان، هانسی فلیک دستیار او بود.

لوو در اوایل سال جاری میلادی اعلام کرد که پس از پایان رقابت های یورو در تابستان، از سمت خود به عنوان سرمربی تیم ملی آلمان کناره گیری خواهد کرد. یوآخیم لوو در مدتی که سکان هدایت مانشافت را در دست داشت توانست این تیم را به رده سوم در جام جهانی سال ۲۰۱۰ برساند و چهار سال بعد در جام جهانی برزیل به همراه تیم ملی آلمان قهرمان جهان شود.

در رقابت های یورو لوو در دو تورنمنت اخیر توانسته آلمان را به نیمه نهایی این رقابت ها برساند و در سال ۲۰۰۸ نیز آلمان یکی از دو فینالست یورو بود، هر چند هرگز در این رقابت ها به قهرمانی نرسید.

یورو ۲۰۲۰ که در تابستان امسال برگزار می شد آخرین فرصت لوو برای کسب عنوان قهرمانی دراین رقابت ها است و سپس نوبت به فلیک می رسد که آلمانی ها را در عرصه های بین المللی هدایت کند.

فلیک ۵۶ ساله پس از دو فصل به شدت موفق در بایرن مونیخ که در طی آن موفق به کسب قهرمانی در بوندسلیگا، جام حذفی آلمان و چمپیونزلیگ شد، هدایت آلمانی ها را بر عهده خواهد گرفت.

این خبر حدود ۵ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.