تیم استقلال از رقابتهای هفته بیست و دوم لیگ برتر امشب و در خانه به مصاف ذوب آهن می‌رود و این فرصت خوبی است برای آبی پوشان به منظور کم کردن فاصله با مدعیان.

به گزارش خبرنگار مهر، اگر بگوییم چهره‌ای که در آسیا از استقلال دیده شد با چهره‌ای که قبل از حضور این تیم در جده در رقابتهای لیگ برتر از این تیم دیده می‌شد کاملاً متفاوت بود، ادعای اشتباهی نیست و حتی در این ادعا اغراق هم نشده است.

آبی پوشان در حالی در جده تیمی جسور، خوش آهنگ و تهاجمی بودند و بازی‌های روان و تماشاگر پسندی را ارائه دادند که در لیگ برتر ارائه گر بازی‌های کم تحرک، کم گل و نه چندان زیبایی بودند که حتی هواداران شان هم با انگیزه و رغبت دیدارهای آنها را دنبال نمی‌کردند.

حتی آمار هم این ادعا را تایید می‌کند؛ آبی پوشان در ۱۹ بازی خود در لیگ برتر ۱۲ گل خورده و ۲۲ گل زده‌اند. آنها در دفاع سومین تیم برتر هستند و در حمله شرایط مناسبی ندارند. به طور میانگین در هر ۱۴۲ دقیقه یک گل خورده و در در هر ۷۸ دقیقه یک گل زده‌اند. در بازی‌هایی که استقلال یک طرف آن بوده کلاً ۳۴ گل رد و بدل شده و به طور میانگین در هر بازی این تیم مجموع گل‌های رد و بدل شده، ۱/۷۸ است و یا به عبارتی در هر ۵۰ دقیقه از بازی‌های این تیم، یک گل رد و بدل شده است.

این در حالی است که آبی پوشان در جده و در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۶ بار به میدان رفتند و در این ۶ بازی ۱۴ بار موفق به گلزنی شده و ۸ بار هم دروازه شان باز شد. با اینکه خط دفاعی آنها در آسیا استحکام لیگ برتر را نداشت و در زمره بهترین‌ها قرار نگرفت، اما در عوض آنها در حمله حرف اول را زدند و بهترین آمار را در آسیا به جا گذاشتند.

شاگردان مجیدی در آسیا هر ۳۸/۵ دقیقه یک گل زدند و به ازای هر ۶۷/۵ دقیقه نیز یک بار دروازه شان باز شد؛ در مجموع نیز به ازای هر ۲۴/۵ دقیقه بازی که آنها یک سوی آن بودند، یک گل رد و بدل شد که این حاصل جسارت آبیها در آسیا و به نمایش گذاشتن بازی‌های تماشاگر پسند بود.

آبی پوشان حالا آسیا را پشت سر گذاشته و علیرغم خستگی فراوان ناچارند از امشب بار دیگر در لیگ برتر به میدان بروند. هواداران، پیشکسوتان و کارشناسان منتظرند تا دیدار امشب این تیم را مشاهده کنند و ببینند شاگردان مجیدی در این بازی با کدام روی خود در میدان حاضر می‌شوند. آیا آنها ادامه روند آسیایی شان را در لیگ برتر به نمایش خواهند گذاشت یا بار دیگر با همان شکلی که قبل از آسیا در رقابتهای داخلی به میدان می‌رفتند، دیدارهای خود را دنبال می‌کنند.

دیداری که امشب و از ساعت ۲۲:۱۵ در ورزشگاه آزادی بین دو تیم استقلال و ذوب آهن برگزار می‌شود می‌تواند پاسخ این سئوال را بدهد.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۲ )