گل‌گهر می‌تواند با شکست فولاد، از استقلال سبقت بگیرد و شاگردان نکونام هم به دنبال بازگشت به جاده پیروزی و تداوم حضور در لیگ قهرمانان آسیا هستند.

گل‌گهر می‌تواند با شکست فولاد، از استقلال سبقت بگیرد و شاگردان نکونام هم به دنبال بازگشت به جاده پیروزی و تداوم حضور در لیگ قهرمانان آسیا هستند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، هفته بیست‌ودوم مسابقات لیگ برتر فوتبال، امشب (شنبه) با سه دیدار آغاز می‌شود و پرونده هفته هجدهم رقابت‌ها نیز با بازی فولاد و گل‌گهر بسته خواهد شد.

* فولاد خوزستان - گل‌گهر سیرجان

پس از عملکرد شگفت‌انگیز در دور رفت لیگ قهرمانان آسیا، فولاد پدیده مسابقات و یکی از بخت‌های اصلی صعود از گروه D به شمار می‌رفت، اما شاگردان نکونام در دور برگشت از کسب امتیاز عاجز ماندند تا لیگ قهرمانان آسیا را با قعرنشینی به پایان برسانند. فولادی‌ها ۶۶ روز پس از کسب آخرین بُرد خود در لیگ برتر تلاش می‌کنند به جدول بازگردند و با حفظ این سه امتیاز خانگی، خود را به سهمیه آسیایی نزدیک کنند.

در آن سوی میدان، گل‌گهری قرار دارد که روزهای خوش ابتدای فصل را زنده کرده و هر پنج دیدار قبلی خود در رقابت‌های مختلف را با پیروزی پشت سر گذاشته است. امیر قلعه‌نویی که در این مسابقه مقابل شاگرد سابق خود در تیم ملی ایران و استقلال قرار می‌گیرد، امیدوار است با غلبه بر فولاد بتواند امتیازات خود را به عدد ۳۵ برساند و با گرفتن رتبه سوم جدول از استقلال، به مسیر خود برای صعود به لیگ قهرمانان آسیا ادامه دهد.

* مس رفسنجان - نساجی مازندران

نارنجی‌پوشان کرمانی در اولین فصل حضور خود در لیگ برتر، فراتر از انتظارات ظاهر شده و حتی حضور در جایگاه چهارم جدول را نیز تجربه کرده‌اند. با وجود نتایج درخشان نیم‌فصل اول، مس در هفت بازی گذشته خود تنها یک بار طعم پیروزی را چشیده و تداوم این روند به سقوط شاگردان ربیعی به نیمه پایینی جدول منجر خواهد شد. نساجی هم با ساکت الهامی ابتدا امیدوارکننده ظاهر شد و دو پیروزی با این مربی به دست آورد اما این نتایج ادامه‌دار نبود و دو شکست در لیگ برتر مقابل دو تیم صدرنشین، امید شهر خسته را در منطقه خطر نگه داشت. نساجی البته در جام حذفی هم ناکام ماند تا شرایط بدی را تجربه کند.

* صنعت نفت آبادان - آلومینیوم اراک

شاید بدبین‌ترین هوادار برزیل ایران هم تصور نمی‌کرد که صنعت نفت پس از شکست نساجی در هفته یازدهم، بیش از سه ماه در حسرت پیروزی بماند و از صدر جدول به رتبه دهم سقوط کند. نتایجی که باعث شد پورموسوی تیمش را بیمار بخواند و از استفاده از بازیکنان جوان در ترکیب صنعت نفت صحبت کند. آلومینیوم هم با سرمربیگری علیرضا منصوریان، یک پیروزی و سپس سه تساوی در لیگ برتر کسب کرد و اکنون یک لشگر بازیکن کرونایی دارد. با این حال هر دو تیم امیدوارند با کسب هر سه امتیاز این مسابقه به مسیر بُرد بازگردند.

* ماشین‌سازی تبریز - سایپا

ماشین‌سازان هفته گذشته درگیر مشکلات مالی و ساختاری بودند و روابط عمومی ماشین‌سازی حتی بیانیه تعطیلی باشگاه را نیز صادر کرد. با این حال مطابق گفته علیرضا اکبرپور، این مشکلات حل شده و ماشین‌سازی برای دومین بُرد فصل خود وارد زمین می‌شود. سایپا هم این هفته برای اولین بار با هدایت فراز کمالوند به زمین می‌آید و امیدوار است از نبرد قعرنشینان، با دستی پُر خارج شود. سایپا با ۱۰ گل زده، بدترین خط حمله مسابقات را در اختیار دارد و ماشین‌سازی با ۳۱ گل خورده، بدترین خط دفاعی را از آنِ خود کرده است.

به گزارش تسنیم برنامه کامل دیدارهای این هفته لیگ برتر فوتبال به شرح زیر است:

معوقه از هفته هجدهم شنبه - ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ فولاد خوزستان - گل‌گهر سیرجان، ساعت ۲۱، ورزشگاه شهدای فولاد اهواز

هفته بیست‌ودوم شنبه - ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ مس رفسنجان - نساجی مازندران، ساعت ۲۰:۴۵، ورزشگاه شهدای مس رفسنجان صنعت نفت آبادان - آلومینیوم اراک، ساعت ۲۱:۱۵، ورزشگاه تختی آبادان ماشین‌سازی تبریز - سایپا، ساعت ۲۱:۱۵، ورزشگاه شهید سردار سلیمانی تبریز

یکشنبه - ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ سپاهان - پرسپولیس، ساعت ۲۰:۲۵، ورزشگاه نقش جهان اصفهان پیکان - تراکتور تبریز، ساعت ۲۱:۲۰، ورزشگاه شهدای شهر قدس استقلال - ذوب‌آهن اصفهان، ساعت ۲۲:۱۵، ورزشگاه آزادی تهران

پنجشنبه - ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ پدیده مشهد - گل‌گهر سیرجان، ساعت ۱۹، ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد

زمان مسابقه زیر متعاقباً اعلام می‌شود فولاد خوزستان - نفت مسجدسلیمان، ورزشگاه شهدای فولاد اهواز

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.