عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: بدون جانب‌داری اگر بخواهم در این دو ماه عملکرد عزیزی خادم را تعریف کنم باید بگویم فردی خستگی ناپذیر است که با قلبش برای احیای فوتبال کار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، خداداد افشاریان عضو هیأت رئیسه درباره فضای جدید مدیریتی فوتبال ایران گفت: تیم جدید مدیریتی فدراسیون فوتبال از این که مورد نقد جدی قرار بگیرد، واهمه و هراسی ندارد. منتهی باید برای تمام مردم و اعضای جامعه فوتبال به صورت دقیق روشن کرد که فدراسیون، در چه شرایطی و با چه شاخص‌هایی، مدیریت امور فوتبال را تحویل گرفته است. شما نمی‌توانید بدون در نظر گرفتن مشکلات برجای مانده از گذشته و آسیب شناسی از وضعیت فعلی، برای توسعه سیستم در آینده برنامه‌ریزی کنید.

وی ادامه داد: نقد باید بر پایه اخلاق و منصفانه باشد. متأسفانه در هفته‌های اخیر شاهد این مساله بوده‌ایم که برخی افراد بدون آگاهی از قوانین و اساسنامه، حملاتی به فدراسیون فوتبال انجام داده‌اند. بنده و سایر همکاران در هیأت رئیسه به هیچ عنوان منکر وجود مشکل و نارسایی در سیستم اداره فوتبال نیستیم. ولی همان موضوع شناخت از بحران‌های بر جای مانده از گذشته هم عامل بسیاری از نارسایی‌ها است. همه باید تلاش کنیم تا برای هر کدام از این مشکلات راه حل پیدا شود و مدیریت فدراسیون دچار روزمرگی نشود. دعوا و تنش و نقد از روی کینه و غرض حتی یک مانع را از سر راه فوتبال بر نمی‌دارد.

«برای داشتن یک فدراسیون کارآمد باید انسجام مدیریتی وجود داشته باشد». عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال با تاکید روی این مساله در ادامه اضافه کرد: هیچ کسی نمی‌تواند با صحبت‌ها و جوسازی‌هایی که انجام می‌دهد انسجام هیأت رئیسه فدراسیون و سایر ارکان را هدف قرار دهد. برخی از دوستان با مصاحبه و رفتارهای خود، خواسته یا ناخواسته آرامش را از مجموعه جدید خواهند گرفت؛ ولی باید همگی بدانیم که سیستم مدیریتی جدید فدراسیون با صلابت کار و اهداف خود را جلو خواهد برد. ما در هیأت رئیسه بعضا ممکن است با همکاران اختلاف نظر داشته باشیم یا چالشی به وجود بیاید. در هیچ مجموعه‌ای قرار نیست که همه یک حرف بزنند.

افشاریان ادامه داد: مهم این است که همه به یک هدف فکر کنند. باید اهداف و افکار شخصی را کنار گذاشت. هر بحثی هم باید در راستای توسعه فوتبال مطرح شود. فوتبال ایران دیگر تاب و تحمل درگیری و هیچ اشتباهی را نخواهد داشت و ما هم راهی جز تعامل بیشتر با هم نداریم. اینقدر مشکلات و کارهای انجام نشده هست که اصلا وقتی برای پرداختن به حواشی نیست. ما باید احترام را به فوتبال برگردانیم. سیاست گذاری بین‌المللی فوتبال ایران را درست کنیم تا به راحتی حق فوتبال کشور در پرونده‌های مختلف پایمال نشود. فکری به حال ناهنجاری‌ها داشته باشیم و اقتصاد فوتبال و حوزه‌های فنی و تیم‌های ملی و باشگاه‌داری و اداره لیگ را با تحول مثبت همراه کنیم.

خداداد افشاریان هم چنین بیان کرد: وقتی این همه کار پیش روی ما قرار دارد، برخی از استدلال‌های مطرح شده چیزی جز تعجب باقی نمی‌گذارد. بعضی‌ها می‌گویند فدراسیون هنوز کار بزرگی انجام نداده است. برخی می‌گویند هیأت رئیسه شق‌القمر کند برخی اصلا واقعیت را نمی‌بینند. جالب‌تر اینجاست که وقتی مدیران فدراسیون جلساتی را با مسئولان کشوری و نهادهای اجرایی برگزار کرده‌اند شروع کرده‌اند به حمله کردن که این برنامه‌ها نمایشی است. واقعا با کدام منطق به فدراسیونی که تازه دو ماه است کار خود را شروع کرده چنین حملاتی می‌شود؟ من به عنوان یکی از اعضای هیأت رئیسه قطعا از برنامه‌های رئیس فدراسیون برای رشد و اعتلای فوتبال حمایت می‌کنم. ایشان دارند کار می‌کنند. بعضی مواقع شما در مدیریت راهی را می‌روید و نتیجه نمی‌دهد. شما برای رسیدن یه یک اصول و موفقیت باید راه‌های مختلف را امتحان کنید. حرکت کردن بهتر از درجا زدن است.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون اضافه کرد: آیا اگر به زودی مشخص شود که این نشست‌ها و برنامه‌ها خروجی مثبتی برای فوتبال به بار آورده و گره کوری را باز کرده عذرخواهی می‌کنند؟ آیا باید هر اتفاقی با یا عینک بدبینی تحلیل کرد؟ ما نمی‌گوییم اشتباه پیش نمی‌آید. ولی اگر مشکلی هم درست شود با نگاه مثبت به آن می‌پردازیم تا رفع شود. ما دنبال سرکوب و شورش نیستیم. هر کسی با هر سمتی به این مجموعه فکر جدید تزریق کند با دل و جان می‌پذیریم و کسانی هم که نقد منصفانه دارند و به فوتبال کمک می‌کنند روی سر می‌گذاریم.

افشاریان گفت: با تمام این حرف‌ها به نظر من، همراه کردن مسئولان با ورزش و فوتبال خودش یک دستاورد بزرگ است. کاری که در همه جای دنیا رخ می‌دهد. در کشورهای پیشرفته فوتبال هم شما نمی‌توانید نقش دولت‌ها در فوتبال را نادیده بگیرید. وقتی رئیس فیفا به کشوری سفر می‌کند، درخواست می‌کند که با مقامات دولتی هم نشست برگزار کند. اینجا اما وقتی تلاش می‌شود ارتباط قطع شده به شکلی درست و اصولی برای منافع فوتبال ترمیم شود، عده‌ای شروع می‌کنند به شلوغ کاری. انگار برخی‌ها دوست ندارند بلند شدن فدراسیون و حرکت رو به جلوی آن با برقراری تعامل با نظام و دولت را ببیند. بنده واقعا از این موارد متعجب هستم.

افشاریان ادامه داد: بسیاری از مشکلاتی که فوتبال ایران با آن رو به رو است با کمک دولت و دستگاه‌های دیگر قابل حل است. برای حق پخش تلویزیونی، مالیات، انعقاد قرارداد اسپانسرینگ، تبلیغات، سیاست بین‌الملل فوتبال و بسیاری موارد دیگر فوتبال به همراهی و کمک دولت در این وضعیت سخت نیاز دارد. فوتبال ارث شخصی کسی نیست و برای مردم است. دولت و دستگاه‌های دیگر هم اگر قدمی برمی‌دارند و کاری می‌خواهند انجام بدهند به خاطر اعضای هیأت رئیسه و مدیران فدراسیون نیست و این کارها برای مردم انجام می‌دهند. توسعه و پیشرفت فوتبال باعث ایجاد نشاط اجتماعی می‌کنند.

افشاریان با مثال موفقیت نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا گفت: شما توجه کنید. ضمن خسته نباشید جانانه و قابل احترام به مجموعه بزرگ فولاد خوزستان و با صعود پرسپولیس، استقلال و تراکتور به مرحله حذفی بخش اعظمی از جامعه در این وضعیت سخت خوشحال شده‌اند. انشاالله موفقیت‌های آنها در آسیا ادامه داشته باشد و از طرفی تیم ملی کشورمان هم مسابقات حساس خود را در مقدماتی جام جهانی با پیروزی پشت سر بگذارد. دولت باید چقدر هزینه کند که چنین جو روحی خوبی در سطح کشور ایجاد شود و اصلا در کدام حوزه می‌تواند تأثیرگذاری روانی مثبت روی جامعه به اندازه فوتبال گذاشت؟ حالا که ریاست فدراسیون تلاش می‌کند در این راستا قدم‌های خوبی بردارد، برخی‌ها با حملاتی که انجام می‌دهند تنش ایجاد می‌کنند. آیا هدف آنها این است که تعامل خوبی با نظام و دولت برای پیشرفت فوتبال برقرار نشود؟ آیا نگاه آنها به اتفاقات از روی عدالت است چرا قبل از اینکه نتیجه مشخص شود قضاوت می‌کنید؟

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در در بخش دیگری ازحرف‌های خود گفت: باید تلاش کنیم به جای حرف زدن کار کنیم. منتقد را سرزنش نمی‌کنیم. فقط می‌گوئیم اخلاق و انصاف رعایت شود. برای حرکت‌ها و اجرایی شدن برنامه‌های فدراسیون در این شرایط سخت کرونایی و معضلات اقتصادی زمان بدهند. شما نمی‌توانید بدون زمان دادن، نتیجه بخواهید. منتهی یک سری مشکلات را نمی‌توان فراموش کرد که وجود و یا وقوع آن ارتباطی به تیم مدیریتی جدید ندارد ولی با تمام توان برای حل آنها تلاش خواهد شد.

صحبت‌های پایانی خداداد افشاریان در ارتباط با رئیس فدراسیون بود و تاکید کرد: با توجه به رفتارها و کارهایی که از عزیزی‌خادم می‌بینم باید بگویم که جامعه فوتبال در آینده برای ایشان ایستاده دست خواهد زد. ایشان در حال برنامه‌ریزی و تلاش است. کارهای بزرگی که آنها را شروع کرده شاید الان به چشم نیاید، اما در آینده باعث می‌شود تمام مجموعه بزرگ فوتبال از آن لذت ببرد. الحق بدون جانب‌داری اگر بخواهم در این دو ماه عملکرد ایشان را تعریف کنم باید بگویم فردی خستگی ناپذیر است که با قلبش برای احیای فوتبال کار می‌کند.

این خبر حدود ۵ روز پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۲ )