عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: تغییر اساسنامه هیئت‌های فوتبال استان‌ها در دستور کار کمیته امور استان‌هابا هماهنگی تدوین مقرارات قرار گرفته است.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: تغییر اساسنامه هیئت‌های فوتبال استان‌ها در دستور کار کمیته امور استان‌هابا هماهنگی تدوین مقرارات قرار گرفته است. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال‏، طهمورث حیدری، عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیته امور استان‌ها درباره برنامه‌های مهم فعالیت‌های این کمیته بعداز انتخابات و فعالیت هیئت‌های استانی عنوان کرد: طبق ماده ۵۴ اساسنامه کمیته امور استان‌ها در خصوص هماهنگی با هیئت فوتبال استان‌ها و تسهیل امور و فعالیت‌ آنها به هیئت رئیسه مشاوره داده است و فرآیند انتخابات آنها را نظارت می‌کند. کمیته امور استان‌ها از یک رئیس، یک معاون و حداکثر تا ۵ عضو تشکیل می‌شود.

طهمورت حیدری با اشاره به متن صریح اساسنامه صحبت‌های خود را آغاز کرد و گفت: برنامه‌ریزی برای تعیین اعضای کمیته امور استان‌ها اشاره کنم با هماهنگی ریاست محترم فدراسیون فوتبال برای تصویب در هیئت رئیسه در حال انجام است. تلاش می‌کنیم افرادی با انگیزه و مسلط به امور هیئت‌های استانی را به عضویت این کمیته در اورده و برابر اساسنامه این تشکیلات باید به شکل کمیته اداره شود. البته فراموش نکنیم برای ایجاد تغییرات مثبت و تحول در اداره هیئت‌های فوتبال، نیاز به کار تیمی و سازمانی داریم.

رئیس کمیته امور استان‌ها در ادامه تاکید کرد: پس از تعیین اعضای کمیته و موافقیت ریس و هیئت رئیسه، برنامه کامل خود را در آینده اعلام خواهیم کرد. به نظر شخص من وظیفه کمیته امور استان‌ها تنها نباید برگزاری انتخابات هیئت‌های استانی در یک دوره چهار ساله باشد و با همکاری هیئت‌های فوتبال استان‌ها باید برای رشد و اعتلا و توسعه فوتبال کشور در تمام استان‌ها تلاش کرده و مشکلات شناسایی و حل شوند.

وی اضافه کرد: طبق اعلام عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، تغییر اساسنامه هیئت‌های استانی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کمیته امور استان‌ها برای ایجاد تحولات مثبت در ساختار اداره هیئت‌های فوتبال در سرتاسر کشور است. حیدری در این رابطه گفت: اخیرا از روسای محترم هیات‌ها درخواست کرده‌ایم نقظه نظرات و پیشنهادات خود را درباره اصلاح اساسنامه هیات‌ها برای کمیته امور استان‌ها و تدوین مقرارت ارسال کنند. پس از اتمام این کار با هماهنگی رئیس محترم فدراسیون فوتبال و همکاری با کمیته تدوین مقررات پروسه نگارش اساسنامه جدید با توجه به اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال به صورت رسمی آغاز خواهد شد. به هر صورت نباید این نکته را فراموش کرد که اساسنامه فعلی نیاز به بازنگری و تغییرات مهمی دارد و با قوانین فعلی عملا مشکلاتی را برای هیئت‌های ایجاد کرده که باید مرتفع گردد

حیدری گفت: در اولین جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در اسفند ماه سال گذشته هم با پیشنهاد آقای دکتر عزیزی خادم مصوب شده که سهم هیئت‌های کم برخوردار و محروم از درآمدهای فدراسیون به پنج درصد افزایش پیدا کند. هم چنین سه درصد هم به هئیت‌های دارای تیم لیگ برتری تعلق خواهد گرفت که این تصمیم در راستای کمک به رشد فوتبال در سطح استان‌ها به تصویب هیات رئیسه رسید.

طهمورث حیدری هم چنین با اشاره به گذشت ۵۰ روز از انتخابات و شرایط اداره فوتبال با تیم مدیریتی جدید تاکید کرد: کار راحتی در پیش نخواهیم داشت. آقای عزیزی خادم اشراف کامل به فوتبال و اقتصاد دارند و در کنار اعضای هئیت‌های رئیسه و سایر ارکان فوتبال به صورت شبانه روزی برای حل مشکلات قدم بر می‌دارند. برخی از مشکلات فعلی فوتبال به خاطر کم کاری در مدیریت قبلی و برخی مشکلات ساختاری و اقتصادی در کشورمان است. با این حال فدراسیون فوتبال تمام تلاش خود را خواهد کرد که آرامش به فوتبال کشور برگردد و تمام سعی خود را می‌کنیم که این وظیفه محول شده به مدیریت فدراسیون را به بهترین شکل به سرانجام برسانیم.

وی در پایان گفت: در شرایط کنونی خوشبختانه شاهد هستیم که تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد خوبی داشته‌اند و همین اتفاق امید به موفقیت تیم ملی در مقدماتی جام جهانی را بالا برده است. قطعا وظیفه فدراسیون است که تمام اقدامات لازم برای حضور مقتدرانه تیم ملی در چهار مسابقه پیش رو را انجام بدهد تا با زحمات کادر فنی و بازیکنان تیم ملی ۱۲ امتیاز کامل را بگیریم و به عنوان تیم صدرنشین به مرحله بعدی انتخابی جام جهانی صعود کنیم. با این اتفاق آرامش تا حدود بسیار زیادی بر فوتبال ایران حکم فرما می‌شود و برنامه‌های مدیریتی با شرایط بهتری پیگیری خواهد شد.

این خبر حدود ۱۴ روز پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.