سرمربی تیم فوتبال چلسی از صعود تیمش به فینال جام حذفی انگلیس با غلبه بر رقیب قدرتمندی مانند منچسترسیتی ابراز خرسندی کرد.

سرمربی تیم فوتبال چلسی از صعود تیمش به فینال جام حذفی انگلیس با غلبه بر رقیب قدرتمندی مانند منچسترسیتی ابراز خرسندی کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال چلسی شب گذشته (شنبه) با تحمیل شکست یک بر صفر به منچسترسیتی در ورزشگاه ومبلی به فینال جام حذفی انگلیس راه پیدا کرد. تک گل حکیم زیاش با پاس تیمو ورنر در ابتدای نیمه دوم کافی بود تا آبی‌پوشان لندن برای چهارمین بار طی پنج سال اخیر به فینال قدیمی‌ترین تورنمنت فوتبال جهان برسند.

توماس توخل، سرمربی آلمان تیم فوتبال چلسی که تیمش را هفته گذشته به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا رساند، در پایان بازی به شبکه اسکای اسپورت گفت: شما اکنون می‌توانید همبستگی و اتحاد را در تیم ما احساس کنید. به وضوح می‌توانید مشاهده کنید که بازیکنان ما آماده‌اند یکدیگر را پوشش دهند.

توخل از زمان انتصابش به عنوان جانشین فرانک لمپارد در ماه ژانویه، تیمش در ۱۹ بازی ۱۴ بار دروازه‌اش را بسته نگه داشته است و هیچ تیمی اروپایی در این مدت نتوانسته کاری مشابه انجام دهد. همچنین چلسی در این ۱۹ بازی تنها دو شکست داشته است و توخل به اولین مربی آلمانی تبدیل شد که به فینال جام حذفی انگلیس راه پیدا می‌کند.

سرمربی چلسی ادامه داد: ۸۵ درصد از تمرینات ما به مرور حرکات هجومی، تملک توپ و خلق موقعیت گلزنی سپری می‌شود. فوتبال بسیار پیچیده است، پس دفاع خوب داشتن هم همانقدر مهم است که قدرت حفظ توپ. امروز ما یک کلین شیت که سزاوارش بودیم را رقم زدیم و این چیزی است که من به آن افتخار می‌کنم. اینگونه نبود که فقط به خاطر خوش‌شانسی دروازه‌‌مان را بسته نگه داریم. ما عقب ننشستیم تا فقط در محوطه جریمه‌مان دفاع کنیم. سخت جنگیدیم تا این نتیجه را کسب کنیم. من بسیار خوشحالم و به عملکرد تیمم افتخار می‌کنم چون ما با کلی شجاعت، شهامت و اعتماد به نفس بازی کردیم.

سرمربی سابق پاری‌سن‌ژرمن افزود: وقتی شما مقابل پپ (گواردیولا) بازی می‌کنید، می‌دانید که مقابل بالاترین سطح از فوتبال اروپا قرار دارید چون او هرجایی که کار کرده، از بارسلونا، تا بایرن و اکنون منچسترسیتی، سال‌ها همواره معیاری بود که دیگران تیم‌شان را با او تیم او مقایسه کنند. الان هم همینطور است. شما می‌توانید ببینید که تیم او در لیگ برتر چگونه نتیجه می‌‌گیرد. هدف ما کم کردن فاصله‌مان با این تیم در ۹۰ دقیقه بود و می‌دانستیم که در فوتبال این کار امکان‌پذیر است. به نظرم حق ما بود که بازی را ببریم که همین هم مهمترین چیز است. این پیروزی اعتماد به نفس بازیکنان‌مان را افزایش می‌دهد و حق آنها بود. امروز از این پیروزی لذت می‌بریم اما از فردا باید حواس‌مان را جمع کنیم چون یک هفته بسیار مهم در لیگ برتر داریم.

این خبر حدود ۲۲ روز پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.