رئیس فراکسیون ورزش مجلس گفت: رئیس فدراسیون فوتبال بحث شفافیت و شایسته سالاری را مطرح کرده، اما با انتصاباتی که انجام داده، امیدی به آینده فوتبال نیست.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس گفت: رئیس فدراسیون فوتبال بحث شفافیت و شایسته سالاری را مطرح کرده، اما با انتصاباتی که انجام داده، امیدی به آینده فوتبال نیست. محمدمهدی فروردین در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره انتصابات اخیر در فدراسیون فوتبال از جمله انتخاب مجتبی خورشیدی به عنوان سرپرست تیم ملی اظهار داشت: به صورت تلفنی با رئیس فدراسیون صحبت کردم و گلایه‌های مردم و افکار عمومی را به اطلاع او رساندم، چرا که مهمترین موضوع، مردم هستند.

وی افزود: پیش از انتخابات فدراسیون فوتبال بی‌طرف بودیم، اما پس از انتخابات در موضع نظارت و انجام وظیفه قانونی حضور داریم. در واقع این نظارت در جهت مطالبه قانونی و حُسن اجرای قانون است. جایی که بحث اعتبارات باشد، مجلس تلاش می‌کند بودجه مورد نیاز در اختیار فدراسیون‌های مختلف از جمله فوتبال قرار بگیرد. با این وجود شاهد هستیم که در فدراسیون فوتبال برخی مسائل در نظر گرفته نمی‌شود و انتصاب‌هایی صورت می‌گیرد که ترکش آن به مجلس می‌خورد.

رئیس فراکسیون ورزش در مجلس عنوان کرد: فوتبال را باید فوتبالی‌های موجه و مورد قبول که کم هم نیستند، اداره کنند. چهره‌های شاخصی از دهه‌های ۴۰، ۵۰ و ۶۰ داریم که قابلیت‌های زیادی دارند. حتماً باید از دنیا که رفتند، یاد آنها بیفتیم و بر سر مزارشان فاتحه بخوانیم؟ ۶ بازیکن سال آسیا در فوتبال ایران داریم که همگی توانمند هستند.

فروردین یادآور شد: انتصابات اخیر یک نارضایتی عمومی را به دنبال داشته و مجلس نیز ورود و نظارت می‌کند تا مشخص شود چه دست‌هایی در پشت پرده وجود دارد که حتی اعضای مجمع فدراسیون و هیئت رئیسه از اینگونه انتصابات اطلاع ندارند.

وی گفت: همان مجمعی که در انتخابات حضور داشت، می‌تواند این بار به نشانه اعتراض به اتفاقات اخیر تشکیل شود، چرا که چنین انتخاب‌هایی به نوعی یک بی‌احترامی تلقی می‌شود. واقعاً چگونه است که نه وزارت ورزش، نه هیئت رئیسه و نه اعضای مجمع بی‌خبر بوده‌اند؟

رئیس فراکسیون ورزش مجلس خاطرنشان کرد: فوتبال مخاطب زیادی دارد و همه به آنها نگاه می‌کنند. عزیزی خادم بحث شفافیت و شایسته سالاری و همچنین توسعه فوتبال را مطرح کرده بود، اما با اینگونه انتصابات و افرادی که می‌آیند، امیدی به آینده فوتبال نیست.

فروردین گفت: اعضای هیئت رئیسه فدراسیون هم منعفل نباشند و باید مقتدر عمل کنند. قنبرزاده و دیگر اعضا افراد باسابقه‌ای هستند و باید از رئیس فدراسیون بخواهند که درباره انتصابات توضیح بدهد.

نقش مهم هیئت رئیسه در ماجرای تصمیمات عجیب عزیزی خادم/ منفعل یا پرسشگر؟

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۲ )