انتخابات عجیب و خبرسازی که از سوی شهاب‌الدین عزیزی خادم در برخی پست‌های فدراسیون فوتبال صورت گرفته، دلیلی برای ورود وزارت ورزش و مجلس شورای اسلامی به این موضوع شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، فدراسیون فوتبال که از ۱۰ اسفند سال گذشته دوره مدیریت جدیدی را با ریاست شهاب الدین عزیزی خادم سپری می‌کند، در همین مدت کوتاه انتخاب‌هایی را برای برخی پست‌ها انجام داده که انتقادات زیادی را متوجه این فدراسیون کرده است.

هر چند انتخاب‌هایی مثل مدیرکل حوزه ریاست، دبیرکل و… مورد انتقادات زیادی قرار نگرفت اما انتخاب مجتبی خورشیدی به عنوان سرپرست تیم ملی و البته مطرح شدن تلاش برای حضور علی خطیر در مجموعه فدراسیون فوتبال انتقادات را به اوج خود رسانه و نه تنها رسانه‌ها و فضای مجازی بلکه برخی کارشناسان و اهالی فوتبال نیز از این انتخاب انتقاد کردند و برخی آن را یک شوک بزرگ برشمردند.

خبرنگار مهر کسب اطلاع کرد به دنبال افزایش انتقادات از انتخاب سرپرست تیم ملی فوتبال ایران، وزارت ورزش و مجلس شورای اسلامی هم به این موضوع ورود کرده‌اند و در تماس‌هایی با عوامل و رئیس فدراسیون خواستار توضیح در مورد دلایل این انتخاب‌ها شده‌اند.

در این مورد گفته می‌شود در صورتی که عزیزی خادم پاسخ درست و قانع کننده‌ای برای انتخاب سرپرست تیم ملی و البته برخی انتخاب‌های دیگر نداشته باشد، احتمال دعوت از او به مجلس برای ارائه توضیحات تکمیلی وجود خواهد داشت.

این در حالی است که برخی اعضای هیات رئیسه فدراسیون هم از انتخاب‌های اخیر عزیزی خادم بی خبر بوده‌اند و در همین راستا روز گذشته یکی از اعضای فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در تماس با رئیس فدراسیون فوتبال به وی اعلام کرد که باید در قبال تصمیمات و انتخاب‌های خودش در این فدراسیون مقابل افکار عمومی و نمایندگان مردم در مجلس پاسخگو باشد.

خبرنگار مهر کسب اطلاع کرده یکی از مدیران وزارت ورزش و جوانان نیز در خصوص موضوعات اخیر گفت و گویی با رئیس فدراسیون فوتبال داشته و از وی خواسته است برای حفظ آرامش تیم ملی فوتبال از اتخاذ تصمیمات جنجالی خودداری کند.

این انتقادات در حالی به اوج خود رسیده و زمینه ورود مجلس و وزارت ورزش را هم فراهم کرده است که هنوز فدراسیون فوتبال پاسخ رسمی به این موارد نداشته و از انتخاب‌هایش دفاع نکرده است.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.