سرمربی تیم فوتبال یوونتوس از بازگشت تیمش به بازی پس از عقب افتادن مقابل لاتزیو در دیداری خانگی هفته بیست‌و‌ششم سری A ابراز خرسندی کرد.

سرمربی تیم فوتبال یوونتوس از بازگشت تیمش به بازی پس از عقب افتادن مقابل لاتزیو در دیداری خانگی هفته بیست‌و‌ششم سری A ابراز خرسندی کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، آندره‌آ پیرلو سرمربی تیم فوتبال یوونتوس پس از پیروزی ۳ بر یک شب گذشته (شنبه) یوونتوس برابر لاتزیو در تورین که بانوی پیر را در هفته بیست و ششم سری A به رده سوم جدول برگرداند، به شروع ضعیف شاگردانش اشاره داشت که در آن یک اشتباه فردی منجر به گل اول بازی برای لاتزیو شد؛ گلی که با شلیک مهار نشدنی آدرین رابیو پاسخ داده شد. بعد از آن هم دو گل آلوارو موراتا در عرض سه دقیقه پیروزی را برای یوونتوس به ارمغان آورد.

پیرلو به شبکه DAZN گفت: ما بازی را واقعاً بد شروع کردیم و یک پاس رو به عقب اشتباه دادیم که باعث شد گل بخوریم اما بعد از آن تمامی اعضای تیم واکنشی قوی نشان دادند و این در حالی بود که ما کلی از بازیکنان‌‌مان را در اختیار نداریم. اجازه ندادیم شروع بدمان باعث سرافکندگی ما شود و بعد از خوردن گل ضرباهنگ بازی‌مان را بالا بردیم و این مهمترین چیز بود.

یوونتوس برای مصاف با لاتزیو تغییر آرایش داد طوری که کریستیانو رونالدو نیمکت‌نشین شد و در سیستم ۱-۳-۲-۴ دانیلو در خط میانی قرار گرفت و فدریکو برناردسکی در سمت چپ خط دفاع.

پیرلو درباره این موضوع نیز اظهار داشت: ما در عین حال که می‌خواستیم از این بازی نتیجه بگیریم، نیم نگاهی هم به بازی سه‌شنبه (برابر پورتو در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا) داشتیم. ما بازیکنانی داریم که در این اواخر به ندرت تمرین کرده‌اند، مانند کوادرادو و آرتور. می‌دانستیم که بازی برابر لاتزیو برای ما حکم یک فینال را دارد اما بعضی از بازیکنان مجبور بودند در پست‌هایی جدید بازی کنند و آنها حرفه‌ای‌ بودن و روحیه فداکاری‌شان را برای انجام این کار نشان دادند. مهمترین چیز سه امتیاز بود که گرفتیم. دانیلو آماده بازی در خط میانی بود ضمن اینکه برناردسکی هم بابت بازی به عنوان دفاع چپ شایسته بهترین تمجید‌هاست. چیزی که من بیش از همه دوست داشتم واکنش تیم به گل خورده بود، اینکه قبول نکردیم در یک بازی مهم عقب بمانیم.

یوونتوس در نیمه دوم بازی‌هایش در این فصل تنها ۱۰ گل خورده است. آیا این آمار بدان معنا است که بانوی پیر پس از شروع به کمی زمان نیاز دارد تا بر اوضاع مسلط شود؟ پیرلو در پاسخ به این سؤال اظهار داشت: ما ۲۰ دقیقه دیر شروع به بازی کردیم. از این اتفاقات رخ می‌دهد چون تعدادی از بازیکنان به تازگی از بند مصدومیت رها شده‌اند و تعدادی دیگر هم در پست‌هایی جدید بازی می‌کردند.

پیرلو درباره اشتباه دژان کولوسفسکی برای دادن پاس رو به عقب که منجر به گل لاتزیو شد، اظهار داشت: او در تیم ما دارد مانند یک قهرمان رفتار می‌کند. طبیعی است چون تنها با ۲۰ سال سن به یوونتوس آمده و در این تیم کلی فشار روی او هست و هر پاسی که می‌دهد زیر ذره‌بین است و به همین دلیل او را تحت فشار قرار می‌دهد. با این حال او دارد ثابت می‌کند که از نظر روانی یک قهرمان است. من از او انتظار انجام کارهای بزرگی را دارم.

یوونتوس سه‌شنبه در تورین مقابل پورتو باید باخت ۲ بر یک بازی رفت خود را جبران کند تا به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند.

او در این خصوص هم اظهار داشت: من بیشتر از بازیکنانم احساس خستگی می‌کنم. پس من هم باید استراحت کنم. برای رویارویی با پورتو باید رویکردی مناسب داشته باشیم چون لیگ قهرمانان برای ما هدف بسیار مهمی است. سه‌شنبه شب اجازه اشتباه نداریم.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.