کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال تاکید کرد که اگر به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شود، براساس خردجمعی تصمیم‌گیری خواهد کرد.

کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال تاکید کرد که اگر به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شود، براساس خردجمعی تصمیم‌گیری خواهد کرد. شهاب‌الدین عزیزی‌خادم در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم عنوان کرد: اعتقاد داریم و می‌خواهیم در فدراسیون فوتبال تصمیم جمعی بگیریم و رئیس فدراسیون در کنار ۱۱ عضو هیئت رئیسه (شامل نواب رئیس و اعضای هئیت رئیسه) برای فوتبال تصمیم می‌گیرند. اگر با لطف الهی انتخاب شویم، نگاه و تصمیمات ما مبتنی بر خرد جمعی خواهد بود.

وی ادامه داد: فوتبال به دو چیز احتیاج دارد، اول تلاش برای تضمین منافع بلندمدت فوتبال است و مسئله دوم خرد جمعی برای اراده فدراسیون فوتبال. فوتبال ایران نیاز به آرامش دارد و این آرامش نیازمند همراهی و همدلی است و قطعا تصمیماتی که مبتنی بر عقلانیت و خرد جمعی گرفته می‌شود می‌تواند به آرامش فوتبال کمک کند. اهداف مهمی که در نظر ما هست در سایه آرامش متبلور می‌شود.

عزیزی‌خادم گفت: در ایام پیش رو اولویت ما حضور موثر، فعال و روشنگرانه در فضای رقابت آزاد و سالم در انتخابات است. نتیجه هرچه باشد به تصمیم و آرای اعضای مجمع احترام گذاشته و با آن همراه و همدل خواهم بود، چرا که به تدبیر و مقدرات الهی راضی و تسلیم هستم. ضمن اینکه اعتقاد دارم مجمع محترم فدراسیون فوتبال براساس عقلانیت، توجه به کارنامه و برنامه نامزدها، منافع و مصالح فوتبال ملی را در یک فرایند دموکراتیک و عادلانه عمل خواهد کرد.

کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: برنامه و اولویت ما برگزاری انتخابات است و بعد از انتخابات هم بنای ما این است که با هیئت رئیسه‌ای که رای می‌آورد، برای تک‌تک ارکان فدراسیون تصمیم جمعی و عقلانی بگیریم. این رویکرد ما است که افراد براساس خردجمعی مسئولیت می‌گیرند. طبق اساسنامه و اختیاری که به هیئت رئیسه داده می‌شود، عمل می‌کنیم و خیلی از این مسائل و اسامی که نام برده می‌شود گمانه‌زنی است. هر تصمیمی که گرفته خواهد شد بر مبنای عقلانیت و یک کار تیمی خواهد بود و هیئت‌رئیسه فدراسیون با یک خرد جمعی تصمیم‌گیری می‌کند و یک شخص تصمیم‌گیر نخواهد بود. کسانی که گمانه‌زنی می‌کنند بهتر است ابتدا اساسنامه فدراسیون فوتبال را مطالعه کنند.

کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال اظهار داشت: تلاش ما در راستای رعایت قوانین و مقررات آیین‌نامه‌های اجرایی مربوط به فرایند برگزاری انتخابات است که رعایت آنها ضامن سلامت، عدالت و رضایت همگان خواهد بود. امیدوارم با یک نگرش ملی، عالمانه و منصفانه و توجه همگان به مصالح واقعی فوتبال کشور شاهد یک انتخابات متمایز و رشد‌دهنده‌ای در تاریخ فوتبال کشور باشیم.

وی یادآور شد: باز هم می‌گویم همه مسائلی که مطرح می‌شود گمانه‌زنی و شایعه‌پراکنی است، هنوز رئیس فدراسیون انتخاب نشده و اگر من هم انتخاب شوم مبنای کارم براساس اختیاراتی که اساسنامه به هیئت رئیسه داده خواهد بود. من هم با اعضای هیئت رئیسه، هم با ذینفعان و هم نخبگان مشورت خواهم کرد و سعی می‌کنیم بهترین افراد که دغدغه و نگاه ملی دارند انتخاب کنیم و به نوعی با نظر اعضای هیئت رئیسه، صلاحیت‌گزینی و شایسته‌گزینی خواهیم داشت.

عزیزی‌خادم گفت: خودم را به تبعیت از نظر هیئت رئیسه و مجمع ملزم می‌دانم و نگاه‌مان تعاملی و شایسته‌سالاری خواهد بود. هر ۳ کاندیدا و رقبای من افرادی ‌ محترمی هستند و همه ما در یک فضای کاملا رقابتی و محترمانه در انتخابات شرکت خواهیم کرد. هر ۳ نفر برای من قابل احترام هستند و تیم انتخاباتی من در اقصی‌نقاط کشور کارش را انجام می‌دهد. امیدوارم شاهد یک انتخابات دموکراتیک و عادلانه باشیم.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.