سرمربی تیم فوتبال منچسترسیتی با وجود پیروزی ارزشمند تیمش مقابل تیم بوروسیا مونشن‌گلادباخ در دور رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، از عملکرد شاگردانش رضایت کامل نداشت.

سرمربی تیم فوتبال منچسترسیتی با وجود پیروزی ارزشمند تیمش مقابل تیم بوروسیا مونشن‌گلادباخ در دور رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، از عملکرد شاگردانش رضایت کامل نداشت. به گزارش خبرگزاری تسنیم، پپ گواردیولا پس از پیروزی ۲ بر صفر شب گذشته (چهارشنبه) تیمش مقابل بوروسیا مونشن‌گلادباخ در شهر بوداپست مجارستان (دیداری که در آن نماینده آلمان حکم میزبان را داشت) به شبکه BT Sport گفت: در کل بازی خوبی بود. بازی تحت کنترل ما قرار داشت و حریف تنها در پایان بازی یک موقعیت داشت. متأسفانه ما در خط حمله آنقدر که انتظار داشتم قدر موقعیت‌‌های‌مان را ندانستیم به خصوص زمان‌هایی که با دروازه‌بان حریف تک به تک می‌شدیم. پس در این زمینه نیاز به پیشرفت داریم.

گواردیولا سپس به تمجید از برناردو سیلوا ستاره پرتغالی تیمش پرداخت که گل نخست سیتی را در دقیقه ۲۹ زد. او اظهار داشت: برناردو واقعاً باهوش است. ما برای حمله به محوطه جریمه رقبا به هافبک‌های هجومی نیاز داریم و برناردو هم این کار را انجام داد. البته او هنوز هم باید بازی‌اش را ارتقا دهد و در برخی موقعیت‌های ریسک‌پذیرتر باشد اما باز هم می‌گویم که او بسیار باهوش است. برناردو در پیاده‌سازی تاکتیک‌های ما نقش خاصی دارد و از توانایی فیزیکی قابل قبولی هم برخودار است.

سرمربی اسپانیایی تیم فوتبال منچسترسیتی در پاسخ به این سؤال که آیا تیم او را باید مدعی قهرمانی در این فصل از رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا دانست یا نه هم تأکید کرد: زمانی که می‌بینم بایرن مونیخ چگونه لاتزیو را شکست می‌دهد، فکر نمی‌کنم که ما مدعی اصلی قهرمانی باشیم. برگرداندن بازیکنان مصدوم تیم و رساندن آنها به بهترین شرایط ممکن چالش بزرگی است. اگر مردم می‌خواهند بگویند که ما مدعی اصلی قهرمانی هستند، مشکلی نیست. ما هم قبول می‌کنیم.

در همین حال مارکو رز، سرمربی تیم مونشن‌گلادباخ هم پس از بازی اظهار داشت: ما مقابل تیمی قرار داشتیم که بیرحمانه خوب بود و ما باید با آن می‌جنگیدیم. متوقف کردن منچسترسیتی با فرمی که این روزها دارد واقعاً سخت بود به خصوص در نیمه اول. در نیمه اول ما به زحمت توانستیم خودمان را به یک سوم دفاعی آنها برسانیم. دفاع‌‌مان هم تعریفی نداشت اما وقتی که حریف از همه طرف به شما حمله می‌کند، کار سخت می‌شود.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.