اتحادیه فوتبال اروپا با مصوبه‌ای جدید، مدیران تیم فوتبال اینتر را خوشحال و هواداران این تیم را از کابوس دیدن نراتزوری در بحران مالی نجات داد.

اتحادیه فوتبال اروپا با مصوبه‌ای جدید، مدیران تیم فوتبال اینتر را خوشحال و هواداران این تیم را از کابوس دیدن نراتزوری در بحران مالی نجات داد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حالی که پرداخت حقوق معوقه بازیکنان اینتر به سبب محدود شدن منابع مالی این باشگاه به یک معضل برای مدیران نراتزوری تبدیل شده بود و نگرانی‌هایی را درباره احتمال مجازات این تیم برای هواداران به وجود آورده بود، اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) خبر خوبی به اینتری‌ها داد چرا که کار این تیم را برای کسب مجوز رقابت‌های اروپایی در فصل ۲۲-۲۰۲۱ آسان‌تر کرد.

اینتر یکی از باشگاه‌هایی بوده است که در ماه‌های اخیر به دو دلیل در پرداخت حقوق بازیکنانش مشکل داشته است و به همین دلیل دست به دامن فدارسیون فوتبال ایتالیا شد تا مهلت تسویه بدهی‌هایش که ۸ روز پیش بود را تمدید کند. این اتفاق هم رخ داد و مهلت پرداخت تسویه حساب با بازیکنان اینتر تا ۳۱ مارس (۱۱ فروردین) تمدید شد اما این هم بدان معنا بود که باشگاه‌ اینتر می‌بایست تا آن تاریخ تعهدات مالی‌اش را پرداخت کند تا مجوز حضور در رقابت‌های اروپایی فصل آینده را کسب کند.

اکنون یوفا باز هم کار اینتری‌ها و دیگر باشگاه‌های دارای بدهی را آسان‌تر کرده است. نهاد حاکم بر فوتبال اروپا به دلیل آثار منفی شیوع کرونا بر وضعیت مالی مالی باشگاه، الزام آنها به پرداخت کامل حقوق و مطالبات معوقه بازیکنان و کارمندان‌شان در سال گذشته را برداشته است. از این باشگاه‌ها در صورتی که بدهی‌شان به بازیکنان در سال ۲۰۲۰ بیشتر از ۱۵ درصد از حقوق سالانه هر کدام از آنها نباشد، خواهند توانست جواز حضور در رقابت‌های اروپایی فصل آینده را بگیرند که البته این قانون تنها برای فصل جاری اجرایی است. باشگاه اما باید ارائه برنامه‌‌ای مشروح به یوفا ارائه کنند که ضمانت پرداخت بدهی‌های‌شان به بازیکنان تا پایان فصل جاری را تضمین کند.

طبق گزارش نشریه توتواسپورت ایتالیا، اینتر حقوق بازیکنانش در ماه‌های نوامبر و دسامبر سال ۲۰۲۰ را که مجموعاً ۲۴.۸ میلیون یورو می‌شود را پرداخت نکرده است. این در حالیست که طبق معافیت ۱۵ درصدی تعریف شده از سوی یوفا، این رقم حداکثر باید ۲۲.۳ میلیون یورو باشد. بنابراین اینتر تنها با پرداخت۲.۵ میلیون یورو از بدهی‌‌‌های خود به بازیکنانش تا ۳۱ ماه مارس خواهد توانست مجوز حضور در رقابت‌های اروپایی فصل آینده را کسب کند و برای تسویه مابقی این بدهی تا پایان فصل مهلت خواهد داشت.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.