منچستریونایتد انگلیس و زنیت سن‌پترزبورگ به ترتیب متحمل بیشترین خسات و سود در دوران کرونایی شدند.

منچستریونایتد انگلیس و زنیت سن‌پترزبورگ به ترتیب متحمل بیشترین خسات و سود در دوران کرونایی شدند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، بر اساس گزارش شرکت حسابرسی جهانی Eloitte بیست باشگاه برتر فوتبال اروپا از نظر اقتصادی تا پایان فصل جاری به دلیل بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا با خسارت ۲ میلیارد یورویی مواجه خواهند شد.

همچنین سود مالی ۲۰ باشگاه برتر جهان در ۲۰-۲۰۱۹ دوازده درصد نسبت به فصل قبل کاهش یافت که معادل ۸.۲ میلیارد یورو است. کاهش درآمد حق پخش تلویزیونی (۲۳ درصد) و بلیت‌فروشی (۱۷ درصد) این خسارت هنگفت را تشکیل می‌دهند. بیشترین خسارت را در میان ۲۰ باشگاه ثروتمند جهان منچستریونایتد انگلیس با کاهش درآمد ۱۹ درصدی و از دست دادن ۵۸۰.۴ میلیون یورو متحمل شد. این موضوع به بایرن مونیخ اجازه داد تا با درآمد ۶۳۴.۱ میلیون یورو به رده سوم ثروتمندترین تیم‌های جهان پس از بارسلونا (۷۱۵.۱ میلیون یورو) و رئال مادرید (۷۱۴.۹ میلیون یورو) صعود کند.

شرکت Eloitte در بخشی از گزارش خود آورده است: بدون شک صنعت فوتبال با سخت‌ترین چالش دورانش مواجه شده است. عدم حضور تماشاگران، لغو و تعویق مسابقات، تخفیف حق پخش تلویزیونی و لزوم پاسخگویی به شرکای تجاری تاثیر روشنی در رده‌بندی ثروتمندترین باشگاه‌های جهان داشت.

بر اساس این گزارش؛ در میان ۲۰ تیم متمول جهان فقط ۲ تیم موفق به ثبت سود بیشتری شدند. تیم زنیت سن‌پترزبورگ با قرار گرفتن در رده پانزدهم ۳۱ درصد سود مالی سالیانه را ثبت کرد و به رقم ۲۳۶.۵ میلیون یورو رسید. اورتون انگلیس نیز با قرار داشتن در رده هفدهم یک میلیون یورو نسبت به فصل افزایش سود داشت. سود مالی این تیم در فصل اخیر ۲۱۲ میلیون یورو بود.

این خبر حدود ۱ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.