ابراهیم صادقی سرمربی تیم فوتبال سایپا عقب‌ نشستن تیمش بعد از گشودن دروازه استقلال را طبیعی دانست.

ابراهیم صادقی سرمربی تیم فوتبال سایپا عقب‌ نشستن تیمش بعد از گشودن دروازه استقلال را طبیعی دانست. به گزارش خبرگزاری تسنیم، ابراهیم صادقی بعد از پیروزی یک بر صفر تیمش مقابل استقلال در هفته دوازدهم لیگ برتر اظهار داشت: استقلال بازیکنان بزرگ و باسابقه‌ای دارد. بازی خوبی بود. ما در نیمه اول بازی را کنترل کردیم و موقعیت‌های خوبی در ضدحمله داشتیم. در نیمه دوم هم موقعیت داشتیم و می‌توانستیم به گل برسیم.

وی افزود: طبیعی بود استقلال خیلی تلاش کند که گل بزند و در این بازی شکست نخورد. ما در این فصل خیلی خوب بازی می‌کنیم و می‌توانستیم در سه بازی دیگر هم برنده از زمین بیرون بیاییم، ولی این اتفاق نیفتاده است. ما روز به روز بهتر می‌شویم و در این بازی نیز از بازیکنان جوان استفاده کردیم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا تصریح کرد: رسالت سایپا ساختن بازیکن برای فوتبال ایران است و می‌خواهیم امسال هم این کار را انجام دهیم. در فصل قبل خوب عمل نکردیم و شیب این کار کاهش پیدا کرد، ولی امسال مناسب‌تر جوان‌گرایی را انجام می‌دهیم و بازی به بازی بهتر می‌شویم.

صادقی با طرح این مدعا که نسبت به تیم سایپا تبعیض صورت می‌گیرد، گفت: امروز یک تبعیض در قبال سایپا شد. همیشه تیم‌هایی که طرفداران کمتری دارند به آنها توجه کمتری می‌شود.

وی همچنین در نشست خبری بیان کرد: نیمه اول بازی را به خوبی کنترل کردیم، موقعیت‌های خوبی روی دروازه استقلال ساختیم و فرصتی به حریف ندادیم. می‌توانستیم در نیمه اول به گل برسیم که متأسفانه این اتفاق رخ نداد. با صحبت‌های بین دو نیمه، نیمه دوم را خیلی خوب شروع کردیم و به گل رسیدیم. طبیعی بود که تیم‌مان عقب بنشیند که البته دوست ندارم این اتفاق بیفتد. تیم ما جوان است و استقلال هم خیلی فشار آورد. همه تعویض‌های این تیم هجومی بود و ۳۰ دقیقه خیلی سختی بود.

«بازیکنانم با تمام وجود بازی کردند که این موضوع برای ما خیلی مهم است.»، سرمربی سایپا ضمن بیان این جمله خاطرنشان کرد: در بازی‌های گذشته در دو سه دیدار بد بودیم. آنهم در حد ۴۰،۳۰ دقیقه بود و ما می‌توانستیم پنج یا شش پیروزی داشته باشیم. یک بازی را در دقیقه ۹۰ از دست دادیم و در یک دیدار هم فرصت‌های گلزنی زیادی ایجاد کردیم که تبدیل به گل نشدند. از روند فنی تیم راضی هستم، اما از نتایج نه.

صادقی با بیان اینکه تیمش می‌توانست نتایج بهتری بگیرد، اظهار داشت: جوانان هم باید قدر این فرصت را بدانند. امروز چند بازیکن جوان ما برای اولین بار بازی کردند. بازیکنان باتجربه ما هم آنها را راهنمایی می‌کنند و به خوبی جورشان را می‌کشند. امیدوارم از لحاظ فنی هم فوتبال خوبی بازی کنیم و هم نتایج بهتری بگیریم. خیلی امیدوارم شرایط‌مان روز به روز بهتر شود.

سرمربی سایپا درباره قضاوت یاسر همرنگ در این مسابقه گفت: داوری خوب بود، اما این رسم شده است که پنج شش نفر از نیمکت تیم‌ها با هر برخوردی، به داور اعتراض می‌کنند. بسیاری از اشتباهات داوری علیه ذوب‌آهن بوده، اما آنها اینقدر در هفته‌های گذشته اعتراض کردند که داور مسابقه، یک پنالتی اشتباه به ضرر ما گرفت! ما یک بر صفر از حریف پیش بودیم که بازی با این پنالتی یک - یک شد. بعد با کمک خدا و همت بچه‌ها به گل دوم رسیدیم. این درست نیست که هنگام خطا، پنالتی و زمانی که توپ به صورت بازیکن برخورد می‌کند، شش نفر اعتراض می‌کنند.

صادقی با بیان اینکه داوران باید با این اعتراضات برخورد کنند، تصریح کرد: وقتی شش بار به داوری اعتراض کنند، داور یک بار تحت تأثیر قرار می‌گیرد و اشتباه می‌کند. شاید ما یا استقلال اعتراضاتی داشتیم، اما داور این مسابقه با شجاعت داوری کرد و قضاوت خوبی داشت. این موضوع در فوتبال ایران تبدیل به رسم می‌شود که پنج شش نفر را برای اعتراض می‌گذارند و اینقدر اعتراض می‌کنند تا داور تحت تأثیر قرار بگیرد. داور چهارم باید با همان اعتراض اول برخورد کند.

وی ضمن اشاره به اینکه اشتباهات داوری به ضرر سایپا بوده است و نارنجی‌پوشان کمتر به آن پرداخته‌اند، خاطرنشان کرد: همیشه تیم‌هایی مانند ما که هوادار ندارند، مقابل تیم‌های بزرگ مظلوم می‌شوند. سایر باشگاه‌ها بیانیه می‌دهند و مدیرعامل، سرمربی و مربی صحبت می‌کنند که تیم داوری هفته بعد تحت تأثیر قرار می‌گیرد. امیدوارم داوری روز به روز پیشرفت کند. من به سلامت داوران ایمان دارم، اما باید اشتباهات کمتری مرتکب شوند. اشتباهات داوری برخی اوقات، آینده مربی را از بین می‌برد.

سرمربی سایپا درباره تزریق اعتمادبه‌نفس به شاگردانش برای پیروزی در این مسابقه بیان کرد: این وظیفه ماست و بازیکن تحت تأثیر صحبت‌های مربی قرار می‌گیرد. اشکالی ندارد آدم آرزوی بزرگ داشته باشد و قبل از بازی بگوید تمام تلاش خود را می‌کنیم. من قبل از مسابقه نگفتم می‌بریم و گفتم به دنبال عملکرد خوبی هستیم. اگر عملکرد ما خوب باشد، به نتیجه می‌رسیم و شاید دو یا سه بازی را هم از دست بدهیم. ما تلاش کردیم در دفاع و حمله عملکرد خوبی داشته باشیم و می‌دانستیم نتیجه می‌گیریم. تیمی که به معنای واقعی تیم باشد و بخواهد پیروز باشد، خدا به آن کمک می‌کند.

صادقی در مورد درگیری لفظی مربیان دو تیم اظهار داشت: افراد بزرگ و باتجربه‌ای روی نیمکت استقلال می‌نشینند که از ما بزرگتر هستند. احترام آنها واجب است، اما طبیعی است که ما یا آنها به داوری اعتراض کنیم. با این حال بی‌احترامی از سمت ما یا آنها رخ نداد.

این خبر حدود ۱ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.