نام سه لژیونر فوتبال کشورمان در میان برترین لژیونرهای قاره آسیا قرار گرفته است.

نام سه لژیونر فوتبال کشورمان در میان برترین لژیونرهای قاره آسیا قرار گرفته است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در ادامه معرفی نامزدهای بخش‌های مختلف برای عنوان «جایزه هواداران»، امروز (یکشنبه) نامزدهای بهترین لژیونر سال ۲۰۲۰ را معرفی کرد که نام مهدی طارمی، سردار آزمون و کاوه رضایی هم میان آنها دیده می‌شود.

AFC درباره این بازیکنان نوشت: «بازیکنان کمی خارج از قاره مانند طارمی سالی تحول‌آمیز را تجربه کردند. بازیکنی که گل‌های برابری با آقای گل لیگ برتر پرتغال به ثمر رساند و سپس به یکی از بزرگترین باشگاه‌های قاره اروپا منتقل شد. ۱۳ گل از ۲۱ گل طارمی با ریوآوه در سال ۲۰۲۰ به ثمر رسید و شش گل دیگر با پیراهن پورتو و یک گل برای تیم ملی زد تا خود را به‌عنوان یکی از بهترین مهاجمان آسیا تأیید کرد.

آزمون ۲۱ گل در همه تورنمنت‌ها به ثمر رساند. او با زدن گل‌هایی برابر با هم‌تیمی خود یعنی آرتم زیوبا، آقای گل لیگ برتر روسیه شد و ۲۰۲۰ را سالی به یادماندنی قرار داد. آزمون در چالش‌های زنیت برای قهرمانی لیگ روسیه، جام حذفی و سوپرجام این کشور، نقش یک ستاره را ایفا کرد.

از ثبت یک هت‌تریک لیگ برتری در سومین بازی تقویمی سال تا زدن شش گل در بازی‌های متوالی در ماه‌های آگوست و سپتامبر، ۲۰۲۰ را سالی فوق‌العاده برای این لژیونر ایرانی رقم زد. گل‌های او برای صعود به مسابقات اروپایی و نیز صعود به صدر جدول لیگ بلژیک به شارلوا کمک کرد و رضایی نامش را به مجموعه مهاجمان فوق‌العاده تیم ملی ایران در اروپا اضافه کرد».

برای شرکت در این نظرسنجی، اینجا را کلیک کنید.

این خبر حدود ۱ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.