ناظر داوری دیدار ذوب‌آهن - پیکان در هفته سوم مسابقات لیگ برتر گفت که داور بدون هیچگونه بازبینی تصمیم خود را برای اعلام پنالتی به سود پیکان بازگرداند‌ه است.

ناظر داوری دیدار ذوب‌آهن - پیکان در هفته سوم مسابقات لیگ برتر گفت که داور بدون هیچگونه بازبینی تصمیم خود را برای اعلام پنالتی به سود پیکان بازگرداند‌ه است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، علیرضا یزدانی که در دیدار هفته سوم ذوب‌آهن - پیکان ناظر داوری بود با تحسین عملکرد داور تا پیش از پنالتی بحث برانگیز دقیقه ۸۲ که در نهایت مردود اعلام شد، گفت: زاویه دید داور در آن صحنه نامناسب بود و تشخیص اشتباه داد، اما داور چهارم که در منطقه فنی مربیان قرار گرفته بود، صحنه را کامل‌تر دیده بود و بلافاصله با سیستم رادیویی مسئله را به داور انتقال داد که به دلیل درگیری‌های داخل زمین، داور دیر تصمیم خود را برگرداند. در نهایت داور کنار زمین آمد و پس از مشورت با داور چهارم به درستی عدالت را اجرا کرد.

وی با بیان اینکه چنین همکاری تیمی در فوتبال ایران کمتر دیده شده و برای هواداران هم غیرقابل قبول بود، درباره اینکه آیا داور مسابقه با بازبینی صحنه پنالتی و مشابه VAR تصمیم به مردود اعلام کردن پنالتی گرفت، اظهار داشت: خیر، هیچگونه بازبینی صورت نگرفت و از نظر قوانین فیفا نیز این کار میسر نیست‌. حتی گزارشگر بازی گفت من کنار زمین به داور گفته‌ام تصمیمش را عوض کند، اما من در جایگاه ویژه بودم و حتی موبایلم در دسترس نبود. آن تصمیم صرفاً یک همکاری خوب برای اجرای عدالت بود.

ناظر داوری فدراسیون فوتبال در مورد اینکه آیا امکان استفاده داوران از تصاویر تلویزیونی برای بازبینی صحنه‌های بحث برانگیز وجود دارد یا باید گواهینامه استفاده از VAR صادر شود، گفت: بله، حتماً باید گواهینامه لازم از سوی فیفا صادر شود و مجوزی وجود ندارد داور تصاویر را ببیند. ما هنوز VAR را در کشورمان اجرا نمی‌کنیم و فیفا در یک صورت مجوز بازبینی تصاویر تلویزیونی را می‌دهد و آنهم مربوط به بحث سلامت بازیکنان است.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.