خبر درگذشت دیگو مارادونا، یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال و ستاره دهه هشتاد میلادی واکنش‌های جهانی بسیاری را به دنبال داشت. نام ماردونا فقط در جهان فوتبال مطرح نبود و به همین خاطر هم خبر درگذشت این اسطوره ورزشی تنها با واکنش‌های علاقه‌مندان به ورزش همراه نبود و جهان هنر و سیاست را نیز تحت تاثیر قرار داد.

به گزارش ایسنا، به دنبال درگذشت مارادونا، فوتبالیست پیشکسوت آرژانتینی برخی از کارتونیست های ایرانی نیز با خلق طرح هایی از این فوتبالیست یا بازنشر آثاری که پیشتر از چهره او به تصویر کشیده بودند، در این موج جهانی سهیم شدند.

جواد علیزاده، کارتونیست از جمله این هنرمندان بود که با انتشار طرح هایی از ماردونا، نوشت: «او فقط یک فوتبالیست نبود. خصلتی چند بعدی داشت و دارای ابعاد ورزشی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و ملی بود ... حیف که غیرمنتظره و ناباورانه رفت و دنیا دیگر چنین فوتبالیست بی نظیر و خبرساز و جنجالی و همیشه منتقد و جنگجو را به خود نخواهد دید. من هم مثل خیلی ها بسیار غمگین شدم از رفتن زودهنگامش و هرگز هم متوجه نشدم که این اسطوره بی همتا تا زمانی که زنده بود، آیا توانست کاریکاتورهای مارادونایی مرا شخصا ببیند ... »

اثر جواد علیزاده

اثر جواد علیزاده

اثر جواد علیزاده

اثر جواد علیزاده

مارادونا و کاره‌کا (برزیل) اثر جواد علیزاده

هادی حیدری، هنرمند کارتونیست نیز بعد از درگذشت مارادونا طرحی از چهره این فوتبالیست منتشر کرد.

اثر هادی حیدری

حسین صافی، هنرمند کارتونیست نیز با بیان این جمله که «مارادونا ... اسطوره بی تکرار برای همیشه فوتبال»، طرحی از چهره این پیشکسوت فوتبال منتشر کرد.

اثر حسین صافی

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.