اهواز- سرپرست اداره کل امور زنان و خانواده استانداری خوزستان گفت: در طرح «توسعه مشاغل خانگی» دو هزار و ۵۰۰ سهمیه اشتغال به استان خوزستان تخصیص داده شد.

زینب پارسا فخر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: طرح «توسعه مشاغل خانگی» با هدف تولید و توسعه کسب و کار همزمان با سراسر کشور در خوزستان انجام می‌شود.

سرپرست اداره کل امور زنان و خانواده استانداری خوزستان اعلام کرد: توانمندسازی متقاضیان در قالب مشاوره و آموزش‌های کوتاه‌مدت مهارتی، آشنایی با نیاز بازار، کمک در راستای تولید استاندارد و برند سازی محصولات، اتصال به بازارها برای فروش محصولات خانگی از طریق پیشرانان، ایجاد فروشگاه‌های اینترنتی در مکان بازارهای اینترنتی با تعرفه مقرون به صرفه از جمله اهداف این طرح است.

وی بیان کرد: این طرح به مهارت خاصی نیاز ندارد و افراد متقاضی قبل از ورود به طرح ارزیابی و استعداد سنجی می‌شوند و افراد واجد شرایط پس از گذراندن آموزش‌های تخصصی و کاربردی لازم از طریق پیشران‌ها به بازارهای کسب و کار وصل خواهند شد.

پارسا فخر ادامه داد: داشتن حداقل ۱۸ سال سن، بومی بودن استان محل ثبت‌نام، عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی (افرادی که بیمه خویش‌فرما دارند منعی در ثبت‌نام ندارند) از شرایط ثبت‌نام است.

سرپرست اداره کل امور زنان و خانواده استانداری خوزستان افزود: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی www.inhb.ir و انتخاب شغل مورد نظر، در طرح توسعه ملی اشتغال ثبت نام کنند.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.