شکست تیم فوتبال منچسترسیتی مقابل تاتنهام سبب شد که ضعیف‌ترین شروع این تیم در لیگ برتر در بیش از یک دهه اخیر رقم بخورد.

شکست تیم فوتبال منچسترسیتی مقابل تاتنهام سبب شد که ضعیف‌ترین شروع این تیم در لیگ برتر در بیش از یک دهه اخیر رقم بخورد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، باخت ۲ بر صفر منچسترسیتی در خانه تاتنهام در هفته نهم لیگ برتر انگلیس که شنبه شب اتفاق افتاد، نه تنها سبب شد که فاصله شاگردان پپ گواردیولا از صدر جدول بیشتر شود، بلکه یک رکورد منفی را هم برای این مربی اسپانیایی به ثبت رساند.

این سومین باخت منچسترسیتی و ششمین بازی بدون بردش در ۸ مسابقه‌ای است که در فصل جاری لیگ برتر انجام داده و به سبب آن با ۱۲ امتیاز در رده دهم جدول قرار دارد، یعنی ۸ امتیاز فاصله با تاتنهامی که تنها یک بازی بیشتر دارد.

این نتایج ضعیف سبب شده است که منچسترسیتی نه تنها ضعیف‌ترین شروعش با هدایت پپ گواردیولا بلکه ضعیف‌ترین شروعش در ۱۲ سال گذشته را تجربه کند. در فصل ۰۹-۲۰۰۸ شروع تیم آبی‌پوش شهر منچستر با مارک هیوز آنقدر بد بود که مالک اماراتی باشگاه یعنی شیخ منصور دستور اخراجش را صادر کرد. در آن فصل سیتیِ هیوز از ۸ بازی اولش تنها ۱۰ امتیاز گرفت. حالا آماری مشابه آن در کارنامه گواردیولا به ثبت رسیده، سرمربی‌ای که به تازگی قراردادش را با سیتی تا سال ۲۰۲۳ تمدید کرده است. در حقیقت تیم او تنها نیمی از حداکثر امتیازات ممکن را کسب کرده است.

در ثبت این آمار ضعیف، مشکل گلزنی سهم بسزایی داشته است. سیتی در ۸ بازی‌اش در این فصل لیگ برتر تنها ۱۰ گل زده است که این ضعیف‌ترین آمارش طی ۱۴ سال اخیر است. این تیم در فصل ۰۷-۲۰۰۶ در ۸ هفته اول تنها ۶ گل زده بود.

برخلاف وضعیت نه چندان جالبش در لیگ جزیره، سیتی در لیگ قهرمانان اروپا وضعیت خوبی دارد و با کسب پیروزی در هر سه بازی قبلی‌اش با ۹ امتیاز صدرنشین گروه خود است و شانس زیادی برای صعود زودهنگام به مرحله حذفی دارد.

این خبر حدود ۵ روز پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.