در نامه سرپرست سازمان لیگ فوتبال به باشگاه‌ها و هیئت‌های فوتبال سراسر کشور آمده حضور بازیکنان محروم و مصدوم و نیز مسئولان شهری در مسابقات لیگ برتر ممنوع است.

در نامه سرپرست سازمان لیگ فوتبال به باشگاه‌ها و هیئت‌های فوتبال سراسر کشور آمده حضور بازیکنان محروم و مصدوم و نیز مسئولان شهری در مسابقات لیگ برتر ممنوع است. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، حیدر بهاروند سرپرست فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ در نامه‌ای به باشگاه‌ها و هیئت‌های فوتبال، دستورالعمل بهداشتی جهت برگزاری مسابقات لیگ را ابلاغ کرد.

در نامه بهاروند آمده است:

با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرروت به حداقل رساندن تعداد افراد حاضر در ورزشگاه‌ها، تا اطلاع ثانوی دستور فرمایید نسبت به انجام موارد ذیل، همکاری لازم صورت گیرد:

۱- تنها بازیکنان اصلی و ذخیره به همراه کادرفنی که در لیست بوده و شرایط حضور در زمین مسابقه را دارند، مجاز به ورود به ورزشگاه بوده و بازیکنان خارج از فهرست از جمله بازیکنان محروم و مصدوم حق همراهی با تیم و حضور در سکوها را ندارند.

۲ - با هدف کاهش ریسک شیوع ویروس کرونا، حضور مسئولین عالی‌رتبه باشگاه طبق روال فصل پیش (۴ نفر همراه تیم میهمان و ۶ نفره همراه تیم میزبان) تنها با داشتن آی‌دی کارت و هماهنگی با مسئول برگزاری مسابقه امکان‌پذیر بوده و از حضور سایر افراد میهمان و همراهان فاقد آی‌دی کارت به ورزشگاه معذور می‌باشیم.

۳- همکاران مسئول در روز برگزاری مسابقه از سوی هیئت فوتبال استان یا شهرستان تأیید و تأمین می‌گردد (از جمله عوامل برانکارد، توپ‌جمع‌کن‌ها و سایر عوامل اجرایی روز مسابقه) باید در حداقل تعداد مجاز بوده و توجه بر رعایت الزامات پروتکل‌های بهداشتی از جانب ایشان در تعهد میزبان است.

۴- مکرراً یادآوری می‌گردد از آنجا که کلیه مسابقات تا اطلاع ثانوی بدون حضور تماشاگر است، بنابراین به جهت حمایت از نظام سلامت کشور و انجام پروتکل‌های صادره از سوی وزارت بهداشت، حضور افراد مختلف در کلیه فضای ورزشگاه و همچنین استقرار مهمانان و مسئول شهری در فضاهای مختلف مانند جایگاه VIP، سکوها و کنار زمین اکیداً ممنوع بوده و مسئول برگزاری مسابقات تا زمان حضور ایشان، از برگزاری مسابقه منع می‌گردد.

۵- تأمین ۶ نفر توپ‌جمع‌کن و ۴ نفر از عوامل برانکارد، با نظر هیئت فوتبال استان بوده و انجام معاینات پزشکی و ارائه آموزش‌های لازم به ایشان، بر عهده هیئت محترم استان و یا شهرستان میزبان است.

۶- نظارت بر انجام صحیح دستورالعمل‌های بهداشتی صادره از جمله ضد عفونی و پلمپ رختکن‌ها و فضاهای اجرایی، ضد عفونی توپ‌ها، تأمین پَد بهداشتی و ضدعفونی کفش‌ها در ورودی زمین مسابقه، نصف لامپ‌های UV، ایجاد فاصله بهداشتی روی نیمکت‌ها و تعبیه مسیر استقرار بازیکنان و کادرفنی روی سکوها و... بر عهده هیئت فوتبال و باشگاه میزبان است.

ضمن تشکر از تمامی باشگاه‌ها و هیئت‌های فوتبال استان امید است با رعایت هرچه بهتر پروتکل‌های بهداشتی بتوانیم الگوی مناسبی برای فوتبال کشور در امر رعایت بهداشت و انجام مسابقات باشیم.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.