تیم ملی فوتبال کشورمان در فیفادی پیش‌رو دیدار دوستانه‌ای با بوسنی و هرزگوین خواهد داشت که زمان‌بندی اردوی تیم مشخص شده است.

تیم ملی فوتبال کشورمان در فیفادی پیش‌رو دیدار دوستانه‌ای با بوسنی و هرزگوین خواهد داشت که زمان‌بندی اردوی تیم مشخص شده است. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، تیم ملی فوتبال کشورمان در فیفادی پیش‌رو اردوی خود را طبق برنامه‌ریزی انجام شده، از روز شنبه، ۱۷ آبان‌ماه آغاز خواهد کرد. البته چهار دیدار از هفته نخست لیگ نیز در همین روز برگزار خواهد شد که این تداخل با توجه به تعویق شروع لیگ به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش بود و با توجه به این مسئله یا اردوی تیم ملی با یک روز تاخیر آغاز می‌شود یا ملی‌پوشان حاضر در این دیدارها با یک روز تاخیر به اردو اضافه خواهند شد.

طبق برنامه، تیم ملی پس از سه روز تمرین در تهران و در روز سه‌شنبه، ۲۰ آبان‌ماه تهران را به مقصد بوسنی و هرزگوین ترک خواهد کرد تا برای دیدار دوستانه با تیم ملی این کشور آماده شود. دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی برای روز چهارشنبه تمرین پیش از مسابقه را برنامه‌ریزی کرده و ملی‌پوشان کشورمان روز پنجشنبه، ۲۲ آبان‌ماه رو در روی بوسنی قرار می‌گیرند.

فدراسیون فوتبال در تلاش بود برای فیفادی بعدی که روز سه‌شنبه، ۲۷ آبان‌ماه خواهد بود، دیدار دوستانه دیگری را ترتیب دهد که تا این لحظه شرایط فراهم نشده و آخرین تلاش‌ها در حال انجام است. مذاکرات برای بازی‌های دوستانه به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا در جهان به سختی انجام می‌شود و از همین‌رو بسیاری از تیم‌ها به همین دلیل شرایط را نپذیرفته‌اند.

با این حال، پس از ملاقات مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال با رئیس فدراسیون فوتبال غنا در اردوی تیم ملی در آنتالیا، ارتباط‌هایی میان فدراسیون فوتبال دو کشور شکل گرفته و مذاکراتی هم برای انجام بازی دوستانه صورت گرفته است. غنا در رتبه ششم تیم‌های آفریقایی و در رتبه چهل و هشتم رنکینگ فیفا قرار دارد که در فیفادی قبلی نیز با دو تیم مالی و قطر مصاف داد که مقابل مالی ۳ بر صفر شکست خورد و قهرمان آسیا را با نتیجه ۵ بر یک شکست داد.

انجام این دیدار دوستانه در اردوی پیش‌رو به دلیل انجام بازی‌های رسمی غنا در انتخابی جام ملت‌های آفریقا مقابل سودان امکان پذیر نیست، اما با توجه به نامشخص بودن زمان برگزاری دیدارهای باقیمانده انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در منطقه آسیا، مذاکره برای انجام دیدار دوستانه با غنا پیگیری است تا در اولین فرصت این دیدار دوستانه قطعی شود.

این خبر حدود ۱ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.