رئیس مرکز پزشکی فوتبال ایران توضیحاتی را درباره علت اختلافش با کارلوس کی روش سرمربی پیشین تیم ملی ارائه کرد و به فوتبالیست‌ها بابت تنباکوهای آلوده به حشیش هشدار داد.

به گزارش خبرنگار مهر، زهره هراتیان رئیس مرکز پزشکی فوتبال ایران (ایفمارک) درباره اختلافش با کارلوس کی روش سرمربی پیشین تیم ملی کشورمان گفت: ساختمان ایفمارک بعد از آنکه کی روش نیاز داشت، تبدیل به مرکز «پک» شد و ما پذیرفتیم ساختمان کناری باشیم. اختلاف سر این ساختمان بود و یکسری مسائل دیگر که لازم نیست درباره اش صحبت شود.

وی با اشاره به ادعای کارلوس کی روش مبنی بر اینکه ایفمارک کمک ۵۰۰ هزار دلاری پک را از آن خود کرده است، تاکید کرد: ایشان می‌گفت ۵۰۰ هزار دلار برای تیم ملی بوده است که اینجا (ایفمارک) آمده؛ در حالی که غیر ممکن است یک ارگان بین المللی که تحت نظر است و گزارش مالی اش را سالیانه شفاف ارائه می‌کند پولی که برای یک جای دیگر تعریف شده است را به مرکز دیگری بدهد. آن ۵۰۰ هزار دلار برای ایفمارک تعریف شده بود.

رئیس ایفمارک همچنین در خصوص استفاده ورزشکاران از قلیان و سیگار اظهار کرد: نیکوتین جزو داروهای تحت نظر است. یکسری از چیزها خاصیت دوپینگی دارد اما دوپینگ محسوب نمی‌شود. «وادا» این چیزها را تحت نظر دارد. نیکوتین یک تجارت جهانی است و ممکن است به این سادگی وارد لیست دوپینگ نشود ولی علم ثابت کرده است دخانیات باعث ایجاد سرطان می‌شود.

هراتیان ادامه داد: بازیکن حرفه‌ای که الگوی جامعه و نماد سلامت است اجازه ندارد چیزی تبلیغ کند که مضر تندرستی باشد. همه باشگاه‌های حرفه‌ای بندی در قرارداد خود دارند که اگر از مسئولیت اجتماعی کوتاه بیایید جریمه می‌شوند؛ مثل اتفاقی که برای کریم بنزما مهاجم رئال مادرید افتاد. جدا از بحث سلامت که باید اطلاع رسانی درست داشته باشیم، باشگاه‌ها باید بندی در قرارداد با بازیکنان بگذارند که اجازه ندهد آنها مرتکب رفتاری شوند که بدآموزی داشته باشد.

رئیس ایفمارک نسبت به استفاده از قلیان در میان ورزشکاران و فوتبالیست‌ها هشدار داد و گفت: گزارشاتی در سطح منطقه و ایران داشتیم که استعمال دخانیات و تنباکوی قلیان آلوده به موادی از خانواده حشیش بوده است که تست دوپینگ را مثبت می‌کند. خانواده‌ها بخصوص در بحث فوتبال آماتور خیلی باید مراقبت کنند.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱۳ )