مدیرعامل پیشین باشگاه‌هاى پاس، تراکتورسازى و استیل آذین خواستار عدم دخالت سیاسیون در فوتبال کشور شد.

مدیرعامل پیشین باشگاه‌هاى پاس، تراکتورسازى و استیل آذین خواستار عدم دخالت سیاسیون در فوتبال کشور شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، مصطفى آجورلو که میهمان برنامه ورزشگاه در شبکه پنج سیما بود ابتدا در خصوص مشکلات موجود در فوتبال کشور گفت: یکى از مشکلات، فرایند حاصل از نگاه سیاسى به فوتبال است، البته منظور من خودم نیستم اما در انتخابات شعار شایسته سالارى مطرح مى‌شود و بعد مى‌پرسند چه کسى با ما بود و چه کسى نبود. اگر در انتخابات براى آنها پوستر مى‌چسباندى به شما سهم کار مى‌دادند در حالى که در جمهورى اسلامى باید مبنا تعهد و تخصص باشد. سوال اصلى این است که چرا سیاسیون در فوتبال دخالت مى‌کنند؟

وی افزود: حاصل بار منفى این دخالت را امروز در ورزش کشور مى‌بینیم، نه فقط این دولت بلکه دولت‌هاى گذشته هم در فوتبال دخالت کردند و باعث شدند فوتبالى‌ها مستقل نباشند. باشگاه‌هاى ما بنگاه‌هاى اقتصادى هستند که مى‌توانند درآمدزایى کنند و فوتبال ما ثروت بزرگى دارد. اگر فوتبال دست اهالى خودش بود امروز هیچ پرونده بدهى نداشت.

رئیس پیشین سازمان ورزش شهردارى گفت: اگر به آقای مصطفوی، فتح‌الله‌زاده، دادکان، کاشانی و دیگر دوستانی که در فوتبال این کشور زحمت کشیدند، احترام نگذاریم و از حضورشان ممانعت کنیم به فردی مثل رسول‌پناه می‌رسیم. من شنیدم پیشکسوتان پرسپولیس خواهان انتخاب آقاى دادکان هستند. چه ایرادى دارد؟ آقاى دادکان در این تیم بازى کرده در فدراسیون مدیریت کرده، تجربه و کارنامه قابل دفاعى دارد، یعنى رسول‌پناه از دادکان انتخاب بهترى بود؟ چرا نباید دادکان مدیرعامل پرسپولیس شود؟ چرا از امثال على دایى، على کریمى، فرهاد مجیدى یا مهدی مهدوى‌کیا استفاده نمى‌شود؟

آجورلو همچنین در خصوص حل مشکلات فوتبال کشور گفت: مشکلات فوتبال با دو اقدام حل مى‌شود، اول عدم دخالت سیاسى و دولت‌ها در انتخابات فدراسیون فوتبال، دوم واگذارى باشگاه‌ها بر اساس الگوى مناسب و به صورت تعاونى یا سهامى به شکلى که مردم و هواداران باشگاه‌ها در آن سهیم باشند. فوتبال و ورزش ما فقط پرسپولیس و استقلال نیست. چرا به سایر باشگاه‌ها توجه نمى‌شود؟ هواداران شاهین و ملوان حقى ندارند؟ باید سرنوشت فوتبال توسط فوتبالى‌ها رقم بخورد. آقاى علی‌نژاد که در ووشو تخصص دارد، نمى‌تواند براى فوتبال تصمیم بگیرد. آقاى سلطانى‌فر متولى ورزش کشور است. من در پاسخ به کسانى که مى‌گویند فوتبال امنیتى است، مى‌گویم به هیچ وجه اینطور نیست. فوتبال زمانى امنیتى مى‌شود که در آن دخالت سیاسى مى‌کنیم. زمانى امنیتى مى‌شود که آقاى رسول‌پناه از آن ادبیات زشت استفاده مى‌کند. حرف ما این است که ورزش را رها کنید، بگذارید نفس بکشد. من تا به حال ندیده بودم کریم باقرى حرفى بزند و انتقاد کند. این بار دیدم او هم نوشته آقاى رسول‌پناه خداحافظى کن. چه کارى کرده‌اید که باقرى هم اعتراض مى‌کند؟

وى اظهار داشت: کسى مرا به عنوان یک شخصیت سیاسى نمى‌شناسد و به عنوان یک فرد فعال در فوتبال شناخته مى‌شوم چون سال‌ها در این حوزه کار کردم. اگر بتوانم به فوتبال کمک کنم آمادگى حضور در انتخابات را دارم به شرط آنکه دخالت نشود و بگذارند فوتبالى‌ها سرنوشت خودشان را رقم بزنند. همه اهالى فوتبال باید دور هم جمع شوند و براى این کار کمک کنند. آقاى تاج، کفاشیان ، دادکان و همه فوتبالى‌ها اختلافات را کنار بگذارند و دست در دست هم کمک کنند. در این صورت مى‌توان گره‌ها را باز کرد. دولت هم نقش حمایتى داشته باشد، همچنین مجلس در حوزه قانونگذارى حمایت و کمک کند.

مدیرعامل پیشین باشگاه پاس خطاب به اعضاى مجمع فدراسیون فوتبال گفت:به اعتقاد من فوتبال به یک انقلاب و تحول نیاز دارد. مجمع در واقع پارلمان فوتبال است و اعضاى مجمع باید نسبت به وظیفه خودشان احساس تکلیف کنند. در واقع سرنوشت و آینده فوتبال در دست آنهاست. آنها باید با احساس وظیفه و دقت تصمیم بگیرند. به دوستانى که براى اصلاح و تصویب اساسنامه تلاش کردند، تبریک مى‌گویم. به طور کلى من از هر چیزى که موجب استقلال فوتبال شود، حمایت مى‌کنم. تعداد اعضاى مجمع افزایش یافته و به حدود ۹۰ نفر رسیده، به اعتقاد من اگر تا ۱۲۰ نفر هم برسد جا دارد. فوتبال نیاز به یک تحول دارد، نیاز به ورود نیروهاى جوان و توانمند همچنین استفاده از خود فوتبالى‌ها.

آجورلو در پایان در خصوص محرومیت سعید آذرى گفت: اگر موضوع محرومیت ایشان این است که دو مصاحبه تند علیه شما انجام داده این حکم قابل قبول نیست اما اگر مسئله چیز دیگرى است آن را در ویترین شیشه‌اى مقابل مردم قرار بدهید تا قضاوت کنند. آذرى در ذوب‌آهن و فولاد کارنامه خوبى داشته و حالا هم مسابقات آسیایى را در پیش دارد.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۴ )