مربی تیم فوتبال استقلال گفت: شاهد بودم که باشگاه استقلال تمام تلاش خود را برای تمدید قرارداد علی کریمی انجام داد و به هیچ عنوان در این ماجرا مقصر نیست.

مربی تیم فوتبال استقلال گفت: شاهد بودم که باشگاه استقلال تمام تلاش خود را برای تمدید قرارداد علی کریمی انجام داد و به هیچ عنوان در این ماجرا مقصر نیست. صمد مرفاوی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره شرایط تیم فوتبال در فاصله کمتر از ۱۰ روز به آغاز مسابقات لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: با توجه به شرایطی که باشگاه برای انتخاب سرمربی و مسائل دیگر داشت، تمرینات را دیر شروع کردیم. سعی کردیم در این ۱۷،۱۸ روزی که تمرینات را برگزار شده، تیم را جمع و جور کنیم تا توان بازیکنان را از لحاظ بدنی بالا ببریم، اما از نظر فنی و تاکتیکی تیم هنوز کامل نیست به این دلیل که تمام نفرات دور هم جمع نشده‌اند. شیخ دیاباته از امروز در تمرینات شرکت کرده، میلیچ نیامده و تکلیف تمدید قرارداد علی کریمی هم مشخص نشده بود. با این وجود، با نفراتی که در اختیار داشتیم، کارمان را انجام دادیم و سعی می‌کنیم برای شروع لیگ در تاریخ شانزدهم آبان ماه با همین نفرات وارد مسابقات شروع شویم.

وقتی بازیکن تصمیمش را عوض می‌کند، باشگاه مقصر نیست وی در مورد اینکه باشگاه استقلال زمان زیادی را صرف تمدید قرارداد با علی کریمی کرد، اما این بازیکن راهی لیگ قطر شد، گفت: وقتی بازیکن رفته، چه کار کنیم؟ من نه به عنوان مربی، بلکه به عنوان هوادار استقلال شاهد بودم که باشگاه سعی و تلاش خود را برای تمدید قرارداد کریمی انجام داد. از زمانی که استقلال درگیر لیگ قهرمانان آسیا بود، باشگاه با کریمی مذاکراتش را پیش برد. باشگاه در این رابطه مقصر نبود. خواسته هواداران این بود که کریمی حفظ شود، باشگاه هم به همین دلیل پیش رفت، اما وقتی بازیکن تصمیم خودش را عوض می‌کند و سر از تیم دیگری در می‌آورد، باشگاه مقصر نیست. هواداران بدانند که باشگاه تمام تلاش خود را انجام داد.

امیدوارم رفتار بازیکنان هم حرفه‌ای باشد مربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به اینکه هواداران استقلال و پرسپولیس اعتقاد دارند که ستاره‌های امروزی تعصب زیادی به تیم‌شان ندارند، تصریح کرد: فوتبال امروز حرفه‌ای شده است. در قرارداد می‌نویسند که بازیکن حرفه‌ای غیر از بازی کاری نمی‌تواند انجام دهند. بازیکن دنبال کارش است و جایی می‌رود که به سودش باشد. امروز با زمان ما فرق می‌کند، در گذشته فوتبال آماتور بود. با این حال، رفتار و کردارمان نیز باید حرفه‌ای باشد. وقتی صحبت از فوتبال حرفه‌ای می‌کنیم، باید حرفه‌ای هم رفتار کنیم. امیدوارم بازیکنان تصمیماتی گرفته باشند که عاقلانه باشد.

شایسته استقلال نیست دنبال زمین تمرین باشد مرفاوی در پاسخ به این سؤال که پس از چند سال به استقلال بازگشت و وضعیت امکانات این تیم را به نسبت گذشته چطور می‌بیند، گفت: شرایط فرقی نکرده است. هنوز هم باید دنبال زمین تمرین باشیم. مجموعه انقلاب زمین بدی ندارد، اما استقلال نباید دنبال این زمین و آن زمین باشد. استقلال باید صاحب مجموعه‌ای باشد که همه چیز داشته باشد. یک روز سالن بدنسازی فلان نقطه شهر است و یک روز جای دیگر، یک روز زمین تمرین با روز قبل فرق می‌کند. این اتفاق شایسته استقلال نیست که یک روز در یک زمین تمرین کند و یک روز در جایی دیگر. امیدوارم شرایط بهتر شود.

قول قهرمانی نمی‌دهیم وی در خصوص اینکه آیا انتظار قهرمانی از کادر فنی فعلی استقلال که پرتعداد نیز هستند، منطقی است یا نه، گفت: ما یک مجموعه و تیم هستیم و با هم برای موفقیت استقلال تلاش خواهیم کرد. اگر یک نفر خدای ناکرده کارش را درست انجام ندهد، مشکل‌ساز می‌شود. کسی قول قهرمانی نمی‌دهد، اما تلاش می‌کنیم قهرمان شویم.

مطهری دو روز است در تمرینات شرکت نمی‌کند مربی تیم فوتبال استقلال در رابطه با غیبت امیرارسلان مطهری در تمرینات خاطرنشان کرد: ارسلان دیروز و امروز در تمرین شرکت نکرده است. ظاهرا یک مشکل اداری دارد که باید حل کند.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )