رئیس فدراسیون جهانی فوتبال اعلام کرد فیفا حامی شکل‌گیری یک تورنمنت انحصاری برای قدرت‌های بزرگ فوتبال اروپا نیست و به جای آن ترجیح می‌دهد یک تورنمنت جهانی با حضور قدرت‌های باشگاه سراسر جهان برگزار شود.

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال اعلام کرد فیفا حامی شکل‌گیری یک تورنمنت انحصاری برای قدرت‌های بزرگ فوتبال اروپا نیست و به جای آن ترجیح می‌دهد یک تورنمنت جهانی با حضور قدرت‌های باشگاه سراسر جهان برگزار شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از رویترز، جانی اینفانتینو امروز (پنجشنبه) خبرهای اخیر مبنی بر حمایت فیفا از تلاش باشگاه‌های بزرگ اروپایی برای تشکیل یک تورنمنت باشگاهی متمایز از لیگ قهرمانان با عنوان سوپرلیگ اروپا را تکذیب کرد.

اینفانتینو در گفت‌و‌گو با نشریه آرگائور زیتونگ آلمان تأکید کرد که او ترجیح می‌دهد به جای تشکیل سوپرلیگ اروپا روی برگزاری هرچه موفقیت‌آمیزتر نسخه جدید جام جهانی باشگاه‌ها تمرکز کند. نسخه جدید جام جهانی باشگاه‌ها که تا پیش از این تنها قهرمانان باشگاهی‌‌ قاره‌های مختلف و نماینده کشور میزبان در آن حضور داشتند، برای اولین بار قرار است سال ۲۰۲۲ با حضور ۲۴ تیم در کشور چین برگزار شود.

اینفانتینو اظهار داشت: به عنوان رئیس فیفا من به برگزاری جام جهانی باشگاه‌ها علاقه‌مند هستم نه سوپرلیگ. برای من مسئله رویارویی بایرن مونیخ و لیورپول مطرح نیست، بلکه من به دنبال فرصتی برای روبه‌رو شدن بایرن مونیخ با بوکا جونیورز هستم. لیورپول در سراسر دنیا ۱۸۰ میلیون نفر طرفدار دارد. فلامنگوی برزیل هم ۴۰ میلیون طرفدار دارد که ۳۹ میلیون نفر آنها در برزیل است. از طرفداران لیورپول اما تنها ۵ میلیون نفرشان در انگلیس هستند و ۱۷۵ میلیون نفر دیگر در سراسر دنیا. من می‌خواهم که باشگاه‌‌های فوتبال خارج از اروپا هم در آینده در سراسر دنیا چنین محبوبیتی پیدا کنند. این بینش من است؛ داشتن ۵۰ باشگاه و ۵۰ تیم ملی که همگی می‌توانند قهرمان جهان شوند.

شبکه اسکای نیوز روز سه‌شنبه گزارش کرده بود که بیش از ۱۲ تیم از ۵ لیگ مطرح فوتبال اروپا در انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا در حال مذاکره هستند تا تورنمنتی جدید تحت عنوان سوپرلیگ یا لیگ برتر اروپا را از سال ۲۰۲۲ برگزار کنند.

فیفا پیش از این از اظهارنظر درباره این اخبار خودداری کرده بود.

این خبر حدود ۱ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.