قراردادهای سنگین قیمت در نقل ‌و انتقالات به هیچ وجه با ناتوانی برخی از تیم‌ها در خرید مواد ضدعفونی کننده و اجرای پروتکل بهداشتی در لیگ نوزدهم هم‌خوانی ندارد.

به گزارش ایسنا، هرچقدر از تناقض‌های رفتاری تیم‌های ایرانی در نقل و انتقالات گفته شود، کم است؛ بازاری که امسال با قیمت‌های نجومی و سرسام‌آور، علاوه بر عموم مردم و مسوولان، صدای جامعه فوتبال را هم در آورده است.

افزایش چند برابری قراردادها از سوی بازیکنان معمولی و کم‌تر دیده شده در لیگ برتر از سوی مدیران باشگاه‌ها و حتی برای کم کردن روی رقیب همشهری پذیرفته شده؛ قیمت‌هایی که برخلاف ارزش واقعی پیشنهاد شده است.

این رویه اشتباه که در بازار نقل و انتقالات ایران برخلاف معیارهای بین‌المللی از سوی مدیران کارنابلد اتخاذ شده، به زودی جای خود را به بدهی‌های سنگین، اعتصاب و در نهایت استعفای مدیر مربوطه بدون کوچک‌ترین پاسخگویی همراه خواهد شد.

* از بی‌پولی در اجرای پروتکل بهداشتی تا شکستن رکورد نقل‌ و انتقالات

در خلال قیمت‌های نجومی در روزهای گذشته، به یاد چند ماه قبل می‌افتیم که مدیران اکثر تیم‌ها در برابر تامین مواد بهداشتی و اجرای پروتکل‌های مربوط به ویروس کرونا اعلام عجز و ناتوانی می‌کردند و معتقدند بودند تیم‌های ورشکسته ایرانی نمی‌توانند چنین پروتکلی را اجرا کنند.

موضوع به اوایل خرداد و آغاز تمرینات تیم‌ها زیر سایه کرونا باز می‌گردد که اکثر تیم‌های لیگ برتری به پروتکل سخت‌گیرانه وزارت بهداشت که در طولانی مدت مبلغی در حدود کم‌تر از یک میلیارد تومان را برایشان به دنبال داشت، اعتراض می‌کردند.

خیلی از تیم‌ها در آن دوران معتقد بودند که پولی برای تامین مواد بهداشتی، تونل ضدعفونی کننده، انجام تست‌ کرونا، تامین هواپیمای چارتر و اجاره هتل را ندارند اما در بازار نقل‌ و انتقالات با بازیکنانی قرارداد بسته شده که با وجود دریافت دستمزدی بیش از یک میلیارد تومان، ممکن است در طول فصل در هیچ مسابقه‌ای به میدان هم نرود.

* دروغ‌هایی که با گذر زمان رنگ باختند

اگر چه بخش اعظمی از ناتوانی تیم‌ها در دوران کرونا بی‌ارتباط با مخالفت برای شروع لیگ برتر نبود اما نمی‌توان کتمان کرد که خیل اعظمی از تیم‌های لیگ برتری در پرداخت دستمزد بازیکنان و مربیان خود با تاخیر دارند و چند تیمی هم به دلیل مشکلات اقتصادی ناشی از این وضعیت در پایان فصل به بحران می‌خورند و چه بسا به علت بی‌انگیزگی بازیکنان و مربیان با نتایج ضعیف روانه لیگ‌های پایین‌تر شوند.

خاصیت گذشت زمان این است که خیلی از تناقض‌ها و دروغ‌ها را آشکار می‌کند که نظیر این موضوع را در قراردادهای هنگفت در روزهای اخیر و ناتوانی در تامین مواد بهداشتی در ماه‌های گذشته جست‌وجو کرد.

حتی خاطرمان هست که به علت همین ناتوانی، در نهایت سازمان لیگ پذیرفت بخش اعظمی از مواد بهداشتی تیم‌ها را تامین کند تا امروز تیم‌های مختلف در شکستن رکوردهای نقل و انتقالات در ایران گرد و خاکی به راه اندازند که در نهایت به چشم خودشان خواهد رفت.

این خبر حدود ۵ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.