هافبک پیشین تیم ملی فوتبال ایتالیا و بانوی پیر قرار است فصل آینده هدایت تیم زیر ۲۳ سال یوونتوس را برعهده بگیرد.

هافبک پیشین تیم ملی فوتبال ایتالیا و بانوی پیر قرار است فصل آینده هدایت تیم زیر ۲۳ سال یوونتوس را برعهده بگیرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورت ایتالیا» گزارش داد، آندره‌آ پیرلو به باشگاه یوونتوس بازخواهد گشت تا هدایت تیم زیر ۲۳ سال این باشگاه را که در سری C ایتالیا رقابت می‌کند، برعهده بگیرد. باشگاه یوونتوس از چند ماه پیش به دنبال استخدام هافبک پیشین خود برای این پست بود، اما پیرلو از مدیران این باشگاه کمی زمان خواسته بود تا به این پیشنهاد فکر کند.

جان‌لوکا دی‌مارتزیو، کارشناس نقل‌وانتقالات شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورت ایتالیا» حالا مدعی شده که آندره‌آ پیرلو این پیشنهاد را پذیرفته و روبرتو بارونیو، هم‌تیمی پیشین او نیز به عنوان دستیارش در این ماجراجویی پیرلو را همراهی خواهد کرد.

تیم زیر ۲۳ سال یوونتوس هفته گذشته موفق شد قهرمان جام حذفی سری C شود، اما با وجود این موفقیت، پکیا، سرمربی این تیم فصل آینده روی نیمکت این تیم نخواهد بود و پیرلو جانشین او خواهد شد. این اولین تجربه سرمربیگری هافبک پیشین آتزوری است.

پیرلو که پس از بازی برای تیم‌هایی همچون اینتر، میلان و یوونتوس، در سال ۲۰۱۷ با پیراهن تیم نیویورک‌سیتی اف‌سی آمریکا اعلام بازنشستگی و در ادامه در کلاس‌های مربیگری پرولایسنس یوفا (معتبرترین مدرک مربیگری فوتبال جهان) شرکت کرد، پیش از این احتمال سرمربیگری‌اش در خارج از ایتالیا را رد نکرده بود.

هافبک پیشین تیم ملی فوتبال ایتالیا که بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ برای یوونتوس بازی می‌کرد، در مدت چهار سال حضورش در یوونتوس با این تیم چهار قهرمانی در سری A، یک قهرمانی در جام حذفی ایتالیا و دو قهرمانی در سوپرجام ایتالیا را تجربه کرد.

پیرلو همچنین قهرمانی در جام جهانی را با تیم ملی فوتبال ایتالیا در کارنامه‌اش دارد.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.