کاپیتان پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: مجیدی کار سختی در پیش دارد و باید تیمش را برای حضور در ادامه رقابت های لیگ برتر آماده کند.

شاهرخ بیانی در گفت و گو با خبرنگار مهر و در مورد شروع دوباره لیگ نوزدهم که در اواخر خرداد ماه آغاز خواهد شد، گفت: چرخ فوتبال ایران قرار است ازپایان خرداد به حرکت درآید اما متاسفانه هر روز خبرهای بدی از برخی تیم ها می شنویم. یک سری از تیم ها بازیکنان شان به ویروس کرونا مبتلا شده اند و برخی دیگر به دلیل هزینه های سنگین حاضر به ادامه لیگ نیستند. بنابراین مسئولان فوتبال ایران باید تصمیمی جدی و قاطعانه بگیرند تا همه تیم ها موظف باشند از این تصمیم اطاعت کرده و سرخود کاری انجام ندهند.

وی خاطرنشان کرد: باید نسبت به جان بازیکنان و خانواده آنها هم حساس بود و مسئولیت پذیر باشیم. اگر خدایی نکرده اتفاقی برای چند بازیکن بیفتد و خانواده های آنها هم به این ویروس مبتلا شوند چه کسی پاسخگو خواهد بود، آیا مسئولان فوتبال این تقصیر را به گردن می گیرند؟

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: برای شروع لیگ باید تمام جوانب را سنجید. کاش می شد بازی ها یک جا انجام می گرفت همه تیم ها در یک جای متمرکز تست کرونا می دادند تا وضعیت همه بازیکنان برای مسئولان فوتبال و فدراسیون پزشکی ورزشی مشخص شود و اگر واقعاً بازیکنان تیم ها دچار این ویروس هستند لیگ را ادامه ندهیم تا جان بازیکنان بیشتری به خطر نیفتد.

بیانی درباره آمادگی بازیکنان از لحاظ جسمانی برای شروع لیگ گفت: این یک مرحله سخت برای تمام تیم هاست. نقش مربیان بدنساز در این برهه بسیار تاثیرگذار است. شاید برخی از بازیکنان به طور انفرادی تمرین کرده تا از آمادگی جسمانی برخوردار باشند اما تمرینات گروهی و پرفشار با تمرینات انفرادی بسیار متفاوت است. بنابراین باید مربیان بدنساز تیم به گونه ای برنامه ریزی کنند که کمتر شاهد آسیب دیدگی بازیکنان در این هفته های پرفشار باشیم.

کاپیتان پیشین استقلال در خصوص شروع تمرینات آبی پوشان تهرانی گفت: مجیدی کار سختی در پیش دارد، باید کاملاً به شرایط فیزیکی و آمادگی جسمانی بازیکنان دقت کامل داشته باشد. او باید با دیگر اعضای کادر فنی خصوصاً مربی بدنساز بیشتر از گذشته در ارتباط باشد و با تمرینات ویژه ای که برای بازیکنان در نظر می گیرند اجازه ندهند تیم که باید هر چهار روز یک بار بازی کند نفراتش دچار مصدومیت های سنگین شود. حالا بازیکنانی چون یزدانی، شجاعیان و دیاباته از بند مصدومیت رهایی پیدا کرده و آماده بازی برای استقلال هستند او باید بهترین ها را روانه میدان کند تا از بازی های باقی مانده بیشترین امتیاز را کسب کند.

بیانی در پاسخ به این سوال که فکر می کنید چه تیمی در پایان فصل قهرمانی را به نام خود ثبت کند، گفت: فوتبال ورزش غیرقابل پیش بینی است، هیچکس نمی داند تا زمانی که سوت پایان بازی توسط داور زده شود برنده خواهد بود یا خیر در حال حاضر شانس پرسپولیس از سایر تیم ها بیشتر است اما بارها اتفاق افتاده تیم هایی که فکر می کردند قهرمان شده اند تا رده سوم و چهارم هم در هفته های پایانی سقوط کرده اند. بنابراین تمام تیم های بالای جدول برای قهرمانی تلاش می کنند و پایین جدول هم تلاش می کنند به لیگ یک سقوط نکنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما جام حذفی را هم در پیش داریم، یک راه کوتاه برای رسیدن به قهرمانی. فکر می کنم اگر استقلال یکی از رکوردداران جام حذفی در ایران است بتواند دو بازی آینده خود را در جام حذفی بدون استرس و با آرامش بازی کند به طور حتم می تواند یک بار دیگر جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱۳ )