سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به اظهارات همتای خود در باشگاه استقلال گفت: کسی تضمین می‌دهد با تعطیلی لیگ کرونا از بین برود؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، یحیی گل‌محمدی بعد از برگزاری نشست با مهدی رسول‌پناه سرپرست باشگاه گفت: به صورت هفتگی جلسه برگزار می‌کنیم. امروز صحبت‌های‌مان در مورد وضعیت تیم و بازیکنان بود و امکاناتی که برای انجام تمرینات لازم است. این جلسات پابرجاست و کار‌های‌مان را با یکدیگر همانند جلسه امروز هماهنگ می‌کنیم.

وی درباره وضعیت استوکس عنوان کرد: این بازیکن باید به تمرینات می‌آمد که نیامد. وضعیت او پیچیده است و مسئولان حقوقی باشگاه در این مورد پیگیر هستند.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود لیگ فقط به خاطر پرسپولیس برگزار خواهد شد و این تیم مورد حمایت قرار می‌گیرد، تصریح کرد: نمی‌دانم منظور شما از حمایت چیست. فکر می‌کنم بیشتر بحث مدیریت مهم است. نیاز نیست هزینه خاصی صرف موارد بهداشتی شود. هر بازیکن برای هر ماه شاید نیاز باشد ۳ یا ۴ میلیون هزینه تست کرونا کند. حتی اگر باشگاهش هم نداشته باشد خود بازیکن و مربی حاضر است برای سلامتی خود این تست را بدهد.

گل‌محمدی افزود: تعجب می‌کنم از اینکه برخی باشگاه‌ها عنوان می‌کنند هزینه گرفتن تست کرونا از اعضای تیم‌مان را نداریم. به نظرم آنها بیشتر به این سمت فرار می‌کنند که برای ادامه مسابقات لیگ هزینه نکنند. آیا باشگاه‌هایی که دنبال تعطیلی لیگ هستند حاضرند پول قرارداد بازیکنان‌شان را بدهند؟ ممکن است ویروس کرونا تا ۶ ماه دیگر ادامه داشته باشد و در آن صورت باشگاه‌ها حاضر خواهند شد تا نیم فصل آینده دستمزد بازیکنان و مربیان خود را بپردازند؟

وی یادآور شد: مدیران باشگاه‌هایی که به تعطیلی لیگ اصرار دارند می‌خواهند زرنگ بازی درآورده و در همین راستا برخی مربیان و بازیکنان هم آنها را همراهی می‌کنند که عجیب است. اگر لیگ تعطیل شود همه بازیکنان و مربیان متضرر خواهند شد. اگر قرار باشد فقط فوتبال تعطیل باشد مطمئن باشد فقط ما هستیم که ضرر می‌کنیم چرا که تقریبا همه مشاغل در شرایط فعلی شروع به کار کرده‌اند. اداره‌ها، مترو، اتوبوس، شرکت‌های هواپیمایی که خیلی با مردم سرکار دارند و شغل‌شان هم خطرناک است کارشان را شروع کرده‌اند. فکر نمی‌کنم فقط بخواهند فوتبال را تعطیل کنند. چیزی که مهم است اینکه سریع باید امکانات بهداشتی را برای باشگاه‌ها فراهم کنند. از فدراسیون پزشکی گلایه دارم که چرا برخی تیم‌ها بدون اینکه جواب تست‌شان بیاید تمرینات خود را شروع کردند که این کارشان خلاف قانون بود.

سرمربی پرسپولیس در خصوص آخرین وضعیت بشار رسن و اوساگونا خاطرنشان کرد: بشار رسن قرار است تا شنبه و یکشنبه هفته آینده به تهران برسد. صحبت کردیم تا بحث‌های مالی او هم حل شود. متاسفانه برای اوساگونا پروازی از نیجریه وجود ندارد و در این مورد فقط باید منتظر ماند تا مشکلش حل شود.

وی در واکنش به این سوال که آیا بهتر نبود یک آزمایشگاه را برای تست کرونا انتخاب می‌کردند، گفت: فدراسیون باید خیلی قوی ظاهر می‌شد و سر تصمیمات خود می‌ماند. برخی دنبال این هستند که ماهیت لیگ و فوتبال را خراب کنند و دانسته یا ندانسته دارند به فوتبال کشورمان ضربه می‌زنند. فکر نمی‌کنم در مراکز بهداشتی کیت‌های تقلبی وجود داشته باشد و وزارت بهداشت در مورد آزمایشگاه‌ها و اعتبارشان بهتر می‌تواند صحبت کند.

گل‌محمدی در مورد اینکه فرهاد مجیدی در نامه‌ای به مدیرعامل استقلال خواسته سازمان لیگ تضمین دهد که کسی با شروع دوباره لیگ کرونا نگیرد، اظهار داشت: کسی هست که تضمین دهد با تعطیلی لیگ کرونا می‌رود؟ هیچ‌کس نمی‌تواند تضمین دهد که بازیکن و مربی کرونا نگیرد. در حرف‌هایم گفتم مسئله رعایت پروتکل‌های بهداشتی خیلی مهم است. در همه شغل‌ها امکان ابتلا به ویروس بالاست و فوتبال هم یکی از این مشاغل است. اینکه بخواهیم بترسیم از اینکه کسی کرونا بگیرد و به خاطر آن لیگ را تعطیل کنیم تصمیمی اشتباه است. اکثر کشورها بزرگ دنیا به این نتیجه رسیدند که لیگ‌شان را با وجود ویروس کرونا برگزار کنند.

سرمربی پرسپولیس در ارتباط با اینکه آیا بازی دوستانه‌شان با نیروی زمینی قطعی شده است یا نه؟ گفت: قرار شده جواب تست کرونای آنها تا آخر شب بیاید و اگر مشکلی نداشت با این تیم یک بازی دوستانه برگزار خواهیم کرد.

وی راجع به لیست مازاد پرسپولیس در پایان فصل عنوان کرد: الان برای این حرف‌ها زود است. ما برای قهرمانی کار زیادی داریم و ۹ فینال پیش‌روی‌مان است. بازی با تیم‌های در حال سقوط و همچنین تیم‌هایی که شانس کسب سهمیه دارند، سخت است. باید تلاش زیادی کنیم تا به آنچه می‌خواهیم برسیم.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۵ )