سرمربی تیم فوتبال بوروسیا دورتموند از پیروزی خانگی مردانش مقابل پاری‌سن‌ژرمن ابراز خرسندی و دلیل موفقیت آنها برای غلبه بر قهرمان فرانسه را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال بوروسیا دورتموند شب گذشته (سه‌شنبه) با کسب پیروزی خانگی ۲ بر یک مقابل پاری‌سن‌ژرمن نیمی از راه صعود به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را پیمود.

لوسین فاوره، سرمربی زردپوشان وستفالن در پایان این بازی که هر دو گل میزبان آلمانی توسط ارلینگ هالند به ثمر رسید، گفت: تیم ما به ارائه بازی هجومی شجاعانه و بدون ترس عادت دارد. ما مدام به سمت دروازه حریف در حال حرکت هستیم. در تمام بازی‌های‌مان موقعیت‌های گلزنی داریم اما در عین حال برای همه بازیکنان‌مان مهم است که در دفاع هم شرکت داشته باشد و به شیوه‌ای درست هم دفاع کنند.

یکی از فاکتورهای پیروزی دورتموند در این بازی خانگی برتری این تیم در نبردهای میانه میدان و بازی مسلط امره جان بود. فاوره افزود: تمرکز کردن روی عملکرد تنها یک بازیکن کار سختی است. به نظر من کل اعضای تیم با تمام توان‌شان بازی کردند و این است که برای من اهمیت دارد. امشب هم خوب بازی کردیم همه در کارهای دفاعی تمام بازیکنان‌مان شرکت داشتند، ضمن اینکه ما سیستم بازی پاری‌سن‌ژرمن را هم پیش‌بینی کرده بودیم.

سرمربی دورتموند درباره شانس این تیم برای تکرار عملکردی مشابه در بازی برگشت در پارک‌دو‌پرنس هم گفت: ما آنجا هم باید مانند امشب بازی کنیم و حتی بهتر. امشب بازی بسیار خوبی داشتیم اما در بازی برگشت باید ۹۰ و یا حتی ۹۵ دقیقه هوشمندانه کار کنیم. برای آن بازی هم برنامه داریم که هجومی بازی کنیم و موقعیت گلزنی بسازیم. ما همیشه به دنبال ایجاد موقعیت گلزنی بوده‌ایم و هستم.

فاوره سپس به تمجید از عملکرد ارلینگ هالند پرداخت و اظهار داشت: ارلینگ همیشه آماده گلزنی است و همیشه عطش گلزنی دارد. هم در تمرینات هم در بازی‌ها. او به پاری‌سن‌ژرمن دو گل زد که این معنا و مفهوم زیادی دارد. در همین حال باید از رینا هم که به ارلینگ پاس گل داد تمجید کنم. او تنها ۱۷ سال سن دارد اما دیدی که از حرکت هالند داشت و شیوه‌ای که توپ را به او رساند فوق‌العاده بود. ما به پاری‌سن‌ژرمن فرصت‌های زیادی ندادیم. این تیم فقط یک موقعیت جدی داشت و آن را هم به گل تبدیل کرد.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.