بعد از کشمکشی طولانی با باشگاه‌ها رئال مادرید و بارسلونا و فدراسیون فوتبال اسپانیا، سازمان لیگ این کشور سرانجام تاریح برگزاری اولین ال‌کلاسیکوی فصل جاری را مشخص کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از نشریه اسپورت، سازمان لیگ فوتبال اسپانیا، سرانجام به خواسته دو باشگاه بارسلونا و رئال مادرید تن داد و اعلام کرد که اولین ال‌کلاسیکوی فصل ۲۰-۲۰۱۹ که بارسایی‌ها میزبان آن خواهند بود، روز چهارشنبه ۲۷ آذر از ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران برگزار می‌شود.

ال‌کلاسیکو قرار بود در هفته دهم لالیگا (۵ آبان) برگزار شود اما به دلیل اغتشاشاتی که در ایالت کاتالونیا در پی صدور حکم رهبران جدایی‌طلب این ایالت صورت گرفت، این بازی از بیم تأمین نشدن امنیت میهمان مادریدی به زمان دیگری موکول شد.

سازمان لیگ اسپانیا در ابتدا درخواست جابجا شدن میزبان و میهمان این بازی را داشت که با مخالفت هر دو باشگاه مواجه شد. این سازمان سپس پیشنهاد برگزاری بازی در ابتدای هفته را داد (برای تأمین منافع طرفین خریداری کننده حق پخش بازی) اما با توجه به پر بردن تقویم دو باشگاه امکان این وجود نداشت.

در نهایت فدراسیون فوتبال اسپانیا اعلام کرد که این بازی باید در ماه دسامبر برگزار شود که اگرچه در ابتدا با مخالفت سازمان لیگ اسپانیا همراه شد اما در نهایت تأیید شده است. به این ترتیب بازی در اواسط هفته برگزار می‌شود، زمانی که دیگر تیم‌های فوتبال اسپانیا مشغول برگزاری بازی‌های جام حذفی هستند.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.