سرمربی استقلال می‌گوید قبل از بازی نگران وضعیت جسمانی تیم بود اما سعی کرده این تیم را آماده بازی کند.

به گزارش ایسنا، آندره‌آ استراماچونی بعد از پیروزی ۴ بر صفر تیمش مقابل سایپا در نشست خبری اظهار کرد: ما تلاش کردیم برای این بازی آماده باشیم چرا که از نظر جسمانی نگران بودیم. شروع قدرتمندانه، دستیابی به دروازه حریف و ارائه بازی هجومی اهمیت بالایی داشت. خیلی خوشحالم که برای دومین بار توانستیم کلین شیت داشته باشیم ولی می‌دانیم که این موضوع یک قدم رو به جلو بود و باید پیشرفت کنیم. کار ما از بازی بعد آغاز می‌شود.

وی در واکنش به اینکه فکر می‌کرد تیمش گل‌های متعددی را به سایپا بزند، گفت: در بازی‌های نخست به ویژه برابر فولاد و نفت مسجد سلیمان تیم را بعد از زدن گل نخست زیر نظر داشتم و فهمیدم تیمم ترسو است. از آن زمان به بعد سعی کردم روی ذهن بازیکنان کار کنم و به آنها این موضوع را انتقال دادم. با این حال با توجه به نام استقلال، نباید با پیروزی یک بر صفر خوشحال باشیم و در کنار حفظ بالانس تیم، باید گل‌های بیشتری بزنیم.

استراماچونی درباره خوشحالی بهزاد غلامپور بعد از گل‌های استقلال به همراه او، خاطرنشان کرد: این یک مشکل است. او باید یک مقدار رژیم بگیرد.

سرمربی استقلال تاکید کرد: اگر جدی صحبت کنم، مصدومیت داریوش شجاعیان تنها مشکل ما بود که بازیکن کلیدی تیم ما است. او مشخصات و توانایی خاصی دارد و امیدوارم یک مصدومیت جدی نباشد؛ در غیر این صورت این مصدومیت جدی نشان می‌دهد بدشانس هستیم. برای او آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم اتفاق خاصی برای او رخ نداده باشد.

وی درباره عملکرد خوب سجاد آقایی در بازی های اخیر و گلزنی در هر بازی، گفت: مدیریت بازیکنان جوان کار مهمی است.با تعویض‌هایم نشان دادم که ترسی برای استفاده از بازیکنان جوان ندارم. به علت وجود هواداران زیاد در استقلال، شما فکر می‌کنید که یک سوپراستار هستید. در هر تمرین به آقایی می‌گویم که باید آرام باشد و روی اشتباهات خود کار کند و همینطور باید فروتن باشد. به او نشان دادم که از او خوشم می‌آید و هر زمان که لازم باشد، از او استفاده می‌کنم.

استراماچونی درباره عدم تغییر در پنج بازیکن هجومی و ساختار خط حمله این تیم در این دیدار به نسبت بازی‌های گذشته اظهار کرد: این موضوع مهم‌ترین کار من است که از فردا شروع می‌شود چرا که دو بازی خیلی حساس پیش رو داریم. دو بازی اخیر باعث خستگی تیم شده است. سعی کردم به اسماعیلی و قائدی استراحت بدهم و انرژی بازیابی شود زیرا وقتی با سه مدافع بازی می‌کنید، باید با ۵-۶ بازیکن حمله کنید که علی کریمی نیز از خط هافبک به خط حمله اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: پس خیلی مهم است که از لحاظ فیزیکی آماده باشیم زیرا بازی با این سیستم سخت است. مهم است که فردا وضعیت بدنی بازیکنان را بررسی کنیم. باقری و دیاباته اکنون به جمع بازیکنان بازگشتند و مهم است که بتوانیم از آنها استفاده کنیم و در شرایط بازی قرار گیرند.

سرمربی استقلال در جمع خبرنگاران نیز گفت: تاکنون در بازی های خانگی خیلی خوب نبودیم ولی فکر می‌کنم بازیکنانم خیلی خوب شروع کردند و توانستیم به زودی به دروازه حریف برسیم. فکر می‌کنم شروع خوبی بود چرا که یک قدم رو به جلو برداشتیم.

وی درباره وضعیت داریوش شجاعیان خاطرنشان کرد: مصدومیت او خبر بدی بود. او یک بازیکن مهم برای استقلال است. او قبلا هم مصدومیتی داشت. هنوز نظری درباره شجاعیان ندارم.

استراماچونی درباره بسته ماندن دروازه تیمش در نخستین بازی لیگ برتر، تاکید کرد: این موضوع برای ما مهم بود چون خیلی رو به جلو بودیم و پاس‌های کوتاه متعددی برای هم فرستادیم. این سبک از بازی در مواقعی موجب ایجاد موقعیت گل به نفع حریف می‌شود.

وی درباره بازی خوب عارف غلامی در این دیدار و بخشش محرومیت او چند ساعت قبل از مسابقه توسط کمیته استیناف، اظهار کرد: گلزنی از روی کرنر را تمرین کرده بودیم و برای اولین بار این کار را انجام دادیم و به گل رسیدیم. گل‌زنی برای غلامی خوب بود. او از لحاظ تاکتیکی برای ما مهم است چرا که وقتی میل به حمله داشتیم، غلامی رو به جلو حرکت کرد و در هنگام نفوذ وریا به جلو، غلامی فضای بیشتری هم داشت.

سرمربی استقلال درباره گلزنی هافبک‌های این تیم در پست‌های غیر تخصصی در غیبت دیاباته گفت: این موضوع خیلی مهم است چرا که فوتبال خوبی بازی می‌کنیم و البته باید بهتر شویم.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.