تیم ملی فوتبال روسیه با حذف اسپانیا به جمع ۸ تیم برتر دنیا راه یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم‌های ملی فوتبال اسپانیا و روسیه از ساعت ۱۸:۳۰ امروز در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ با قضاوت بورن کوئپرس هلندی در ورزشگاه لوژنیکی به مصاف هم رفتند که بازی در وقت قانونی و دو وقت ۱۵ دقیقه‌ای اضافی با تساوی یک بر یک خاتمه یافت و به ضربات پنالتی کشیده شد و در ضربات پنالتی روسیه با نتیجه ۴ بر ۳ (در مجموع ۵ بر ۴) به پیروزی رسید.

نیمه اول

بازی با برتری قهرمان سابق جهان شروع شد و این تیم روی یک ضربه شروع مجدد و با دخالت موثر راموس، توسط ایگناشویچ مدافع حریف در دقیقه ۱۲ به گل رسید. اسپانیا به حملاتش ادامه داد اما برخلاف جریان بازی، پیکه در محوطه جریمه خودی با دست مانع حرکت توپ به سمت دروازه شد تا داور مجبور به اعلام پنالتی شود. ضربه پنالتی توسط ژوبا در دقیقه ۴۱ به گل تساوی روسیه تبدیل شد و ۲ تیم با نتیجه یک بر یک به رختکن رفتند.

نیمه دوم

در ۴۵ دقیقه دوم شاهد یک بازی دفاعی از روسیه و حملاتی نه‌چندان بابرنامه از سوی اسپانیا بودیم. ۲ تیم فرصت چندانی برای گلزنی به دست نیاوردند و حضور آسپاس و اینیستا هم نتوانست برای اسپانیا کارساز شود. در نهایت بازی در وقت قانونی یک بر یک به پایان رسید و برای اولین بار در جام‌جهانی ۲۰۱۸ یک جدال به وقت اضافه کشیده شد.

وقت اضافه و ضربات پنالتی

بازی در ۲ وقت ۱۵ دقیقه‌ای روند سرد و کسل‌کننده‌ای داشت و هواداران بیش از بازی از باران نسبتا شدید لذت بردند. همچنین در این بازی، برای اولین بار در وقت اضافه تعویض چهارم انجام شد و روسیه از فرصت بهره برد. در نهایت بازی به ضربات پنالتی کشیده شد.

در پربات پنالتی اسپانیا توسط اینیستا، پیکه و راموس به گل رسید و کوکه و آسپاس هم پنالتی‌‌‌های خود را از دست دادند. روسیه هم به وسیله اسمولوف، ایگناشویچ، گلووین، چریشف به گل رسید تا روسیه ۴ بر ۳ در ضربات پنالتی و ۵ بر ۴ در مجموع به برتری برسد تا پس از پرتغال، اسپانیا دیگر هم‌گروهی ایران حذف شود؛ گروهی که برخی از گروه ایران به عنوان گروه مرگ یاد کرده بودند.

روسیه در مرحله با برنده دیدار امشب کرواسی و دانمارک بازی خواهد کرد.

این خبر حدود ۳ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.