مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن گفت: این هنر نیست که بیایید پول نجومی برای یک بازیکنان پرداخت کنید و بعد بدهی برای باشگاه به وجود بیاورید.

سعید آذری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم, درباره آغاز تمرینات پیش از فصل تیم فوتبال ذوب‌آهن, گفت: تمرینات تیم بسیار خوب و منسجم طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در حال برگزاری است. تقریباً تیم هر روز در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار می‌شود و بچه‌ها همگی با شور خاصی در تمرینات حضور پیدا می‌کنند. تمرینات آمادگی جسمانی و بحث تاکتیکی را حال انجام است و مسئله‌ای که برای من جالب بود, انگیزه بچه‌هاست که در تمرینات فوق‌العاده ظاهر شده‌اند.

وی راجع به اهداف تیم فوتبال ذوب‌آهن در فصل هجدهم, خاطر نشان کرد: هدف‌مان رسیدن به درجات عالی در مبنای بین‌المللی است و می‌خواهیم جزو بالاترین رده‌های فوتبال کشور در همه مسابقات قرار بگیریم. درست است که قهرمانی هم جزو اهداف‌مان است، اما هیچ‌کس نمی‌تواند در این فوتبال قولی بدهد. با این حال برنامه ما حضور قدرتمند در سه جام (لیگ برتر, جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا) است که در همه مسابقات با تمام قوا به میدان خواهیم رفت. مصاحبه‌ای از یکی از مدیران باشگاه دیدم که گفته تیمش قهرمان می‌شود! من مثل خیلی‌ها قول قهرمانی نمی‌دهم، اما این وعده را می‌دهم که تیم ذوب‌آهن در این فصل عملکرد خوبی خواهد داشت.

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن همچنین تصریح کرد: فوتبال خیلی سخت شده است. الان در جام جهانی هیچ تیمی باج نمی‌دهد. فکر می‌کردید که ایران بتواند مقابل اسپانیا این عملکرد خوب را داشته باشد؟ یا برزیل تا دقیقه ۹۱ مقابل کاستاریکا نتواند نتیجه بگیرد؟ آن وقت چه کسی می‌تواند در این فضا قول قهرمانی بدهد؟ به نظرم این جام جهانی به کارگاهی برای آموزش مربیان و اهالی فوتبال تبدیل شده است. به هر ترتیب من و مجموعه ذوب‌آهن این انتظار را داریم که نمازی و بازیکنان نهایت تلاش‌شان را برای موفقیت تیم به کار ببندند.

آذری با اشاره به فعالیت نقل‌وانتقالاتی ذوب‌آهن, یادآور شد: یکی از اتفاقات مثبتی که برای ما افتاد در کمترین زمان ممکن و قبل از ملتهب شدن بازار بازیکنان‌مان را جذب و تیم‌مان را کامل کردیم. هنوز مانده تا ذوب‌آهن بخواهد با رقم‌های نجومی بازیکن جذب کند. همان‌طور که می‌دانید کمیته تعیین وضعیت فقط به چهار باشگاه مجوز ثبت قرارداد داده است و مابقی بدهکار هستند. اکثر بازیکنان ما از تیم‌های سابق‌شان طلب دارند. این هنر نیست که بیایید پول نجومی برای یک بازیکنان پرداخت کنید و بعد بدهی برای باشگاه به وجود بیاورید، اما ذوب‌آهن همیشه براساس منطق بازار عمل خواهد کرد.

وی ادامه داد: در زمان نقل‌وانتقالات شایعات می‌تواند به تیم ضربه بزند، اما این کار قشنگی نیست. اخیراً شاهد یک بی‌اخلاقی بودیم که برخی باشگاه‌ها با بازیکنانی که قرارداد داشتند وارد مذاکره شدند. برخی از مدیران ممکن است غیرحرفه‌ای عمل کنند که این باعث می‌شود مشکلاتی به وجود بیاید. برخی از مدیران هم ممکن است هر رقمی را قبول کنند، اما ذوب‌آهن دچار هیجانات بازار نمی‌شود.

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن به برنامه‌های تیم فوتبال این باشگاه نیز اشاره کرد و گفت: تقریباً کار جذب بازیکن برای باشگاه ذوب‌آهن تمام شده است. احتمالاً‌ فردا جلسه‌ای با حضور نمازی برگزار می‌‌کنیم تا برنامه‌های تیم را برای اردوهای پیش رو مشخص کنیم.

این خبر حدود ۳ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.