خبرنگار آلمانی که در پرونده افشاگری دوپینگ گسترده ورزشکاران روس نقش پررنگی ایفا کرد، از سفر به روسیه برای تماشای بازی‌های جام جهانی منع شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از ESPN، شبکه ARD آلمان اعلام کرده است که آژانس‌های امنیتی آلمان به یک خبرنگار این کشور که ماجرا دوپینگ نظام‌مند ورزشکاران روس در چندین رشته ورزشی را فاش کرد، از سفر او به روسیه برای پوشش مسابقات جام جهانی ممانعت به عمل آورده‌اند.

هایو اشپلت نام این خبرنگار ۵۵ ساله است که ماه گذشته با تلاش‌های هیکو ماس، وزیر خارجه آلمان توانست ویزای سفر به روسیه را دریافت کند و به این ترتیب مشکلات سفرش به روسیه برطرف شد. در آن زمان کمیته تحقیقات روسیه اعلام کرده بود که اگر اشپلت به روسیه برگردد از او بازجویی‌هایی به عمل خواهند آورد چون او از ارائه برخی توضیحات در خصوص تحقیقات این کشور در مورد گریگوری رودچنکوف، مدیر سابق لابراتورهای دوپینگ روسیه خودداری کرده بود.

اکنون در آستانه آغاز جام جهانی شبکه ARD آلمان مدعی شده است که اشپلت به روسیه سفر نمی‌کند چون آژانس‌های امنیتی آلمان به این نتیجه رسیده‌اند که بازگشت به کشور میزبان جام جهانی برای این خبرنگار آلمان خطرات پیش‌بینی نشده‌ای را به همراه خواهد داشت و به همین دلیل او از سفر به روسیه منع شده است.

اشپلت پس از افشاگری‌هایش درباره فساد دوپینگ ورزشکاران روس، از دولت این کشور نشان فدرال صلیب شایستگی را به پاس تلاش‌ها و تعهدش برای مبارزه با دوپینگ دریافت کرد.

این خبر حدود ۳ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.